Zmatená duše (2007)

Tento film mě vůbec nepřipadal nijak komediální, jak jsem původně čekal, ale líbil se mi, i přes to, že jsem byl připravený na jiný žánr. Toto psychologické romantické drama je hodně zajímavé a dost úzkostlivé při představě permanetní depky. Zdá se mi však, že závěr filmu mohl být daleko více propracovaný. M. Perry se na tuto roli, díky svému dokonale depresivnímu výrazu, perfektně hodí a podává nadprůměrný výkon. .

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Řekl bych, že Imaginationland je lepší než Peklo na zemi. Klasický ostrý humor provází film po celou dobu jeho trvání a nápad o dvou světech představivosti je skvěle debilní. I přes to, že se má všechno točit kolem toho jak zachránit představivost, hlavní zápletkou však je sázka mezi Kylem a Cartmanem.

Od kolébky do hrobu (2003)

Klasický akční film, který bohužel nenabídne vůbec žádnou novou zápletku a spíše kopíruje předchozí pokusy. Velké plus si u mě však získal za skvělý soundtrack.

Requiem za sen (2000)

Tento film nabízí pohled pod kůži partičky závislých. Dalo by se říct, že se ve filmu odehrávají tři na sebe navazující příběhy. Je to zpracováno hodně depresivní formou, takže pokud už se rozhodnete se na film mrknout, doporučuji celodenní vysedávání doma o samotě. Mohli byste totiž zkazit náladu i ostatním lidem :) Filmů o drogách se sice už natočilo spostu, toto je pro mě ale jednička.

Black Books (2000) (seriál)

Jak jsem někdy v minulosti mohl dát 4 * bože! Best of!!!

Ajťáci (2006) (seriál)

Skvělý britský seriál, odehrávající se v pro mě blízkém prostředí, což ale není v tomto případě vůbec důležité. Snad jediné co mě mrzí, je malý počet epizod. Za obecně nejlepší epizodu považuji první díl druhé série, smíchem jsem probrečel témeř celých 25 minut. Pět hvězdičéééék

Musíme si pomáhat (2000)

Super českej film, po druhým shlédnutí jsem sice o * slevil, stejně ale super strávenej čas. Dušek ve své klasické roli jak ho známe z Pelíšků nebo Pupenda absolutně nezklamal. Bolek se Šiškovou taky moc dobrej výkon. Snad jediný co mě ve filmu chybělo bylo větší mrazení v zádech nad osudama některých židů. A konec - kdy se nakonec zdálo, že osvobození nebude taková výhra a že mohli Bolka paradoxně zabít naši "zachránci" - je taky mazec.

Osvícení (1980)

Pro mě jednoznačně nejlepší horor, jaký jsem měl doposud možnost shlédnout. Dokonalý horor nespočívá jen v dobrém příběhu, ale i v maličkostech, jako je v tomto případě například projíždění se malého Doca po hotelu. Ještě teď mě mrazí v zádech, při vzpomínce na Nicholsonův vyšinutý pohled, jak stojí za oknem a pozoruje svou rodinu, která si hraje ve sněhu. K tomuto hororu je však samozřejmě potřebná i správná „hororová“ atmosféra.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Výborný seriál, který oplývá pro mě jedinečným britským humorem. Jde i o jeden z mála seriálů, na který se raději podívám s českým dabingem, jenž je skvělý. I přes to, že nejsem fanouškem sci-fi, zde to není vůbec důležité. V každém díle můžeme sledovat konstantní dávku humoru, což je pro každý úspěšný seriál jeden z hlavních prvků.

Hooligans (2005)

Skvělý film, který nahlíží do světa anglického fotbalového chuligána. Vyskytuje se zde sice i trochu nadsázky, jako je například rychlé zapadnutí Elijah Wooda do party a toho, že se během jedné rvačky stane obrovským ranařem. I přes to tento snímek rozvíjí skvělý příběh a je i něčím novým pro oko diváka.