Spalovač mrtvol (1968)

Neskutečně mrazivá atmosféra ve skvělém podání RH. Kamera filmu přidává grády a hudba je celou dobu natolik utahaná, že mě z toho až bylo blbě.

Střihoruký Edward (1990)

Možná jsem se na tohle díval v takovém rozpoložení, že mě film dostal. Hodně váhám nad hodnocením, ale jak si to tak rekapituluju, ***** bude zasloužených. Příběh, který nezasáhne dál než za hranice maloměsta je natolik skvěle zpracovaný, že si ani jiné hodnocení nezaslouží. Nejsilnější je ten paradox, že to největší zlo a povrchnost se nachází právě v onom vybarveném a spokojeně se tvářícím maloměstě. Edward to jako vyslanec dobré duše jen celé rozpoutá. Dobře Burton!

Hranice života (2005)

Hodně dobrá psychárna. Co se týče pochopení příběhu, napadlo mě taky pár variant. Hodně lidí tady říká, že je to beze smyslu a hraje to jen na efekt. Ale nějaká hloubka tam určitě bude. Celej ten příběh se podle mě odehrává jen v hlavě Goslinga po dobu co umírá. Už kvůli tomu, jak říká McGregorovi, že je jedinej, kdo mu může pomoci (klečí nad ním a snaží se ho oživit). Jenže tak jednoduchý to nebude. Ale nevím, fakt nevím, sám se do toho zamotávám, protože se ve filmu každou chvilou objevila nějaká absurdita, která vždycky popřela původní teorii. I když pak vidíte ten finiš a myslíte si, že už jste to konečně pochopili, tak zjistíte, že vůbec... Aspoň teda já nemůžu přesně říct, že vím o čem to bylo a v čem je ta pointa.

Next (2007)

Pohledy z auta, helikoptéry a speciální efekty > návrat tak 10-15 let dozadu. No a jinak to je takový vynucený a umělý, prostě celý je to úplně mimo.

Spálené vzpomínky (2007)

Del Toro nemá chybu. Perfektně natočený, navíc dobře reálně a zajímavě vykreslený drama. A ještě jednou Benicio olé...

Číslo 9 (2009)

Začíná to zajímavě, ale postupně příběh přejde v nudu, navíc jsem se v průběhu filmu moc nevyznal v postavách. Přemýšlel jsem o hodnocení ***, ale jednu navíc kvůli tomu, že na mě zapůsobilo zpracování v HD kvalitě si to nezaslouží :)

Marley a já (2008)

Je to tak stupidní, že se mně to až zalíbilo. Strašně to hraje na city, ale ten pes je fakt dobrej. Kdybych neměl slabost pro labradory tak dám míň :D Co mě dost štvalo byla věc, že jsem vůbec nevěřil nějakej citovej vztah mezi Jennifer a Owenem.

Bruno (2009)

Na mě až moc přehnaně teplej hůmor. Jako párkrát jsem se solidně zasmál, ale to znechucení převládalo.