Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tento film bol pre mňa sklamanie, ktoré som tak trochu očakával už od zhliadnutia trailerov. Je to film pre konzumný ľud bez vkusu. Niektoré efekty mi pripadali doslova odfláknuté, hoci scena s nakladnym autom je vyborna. Kvalita filmu je priamo úmerná kvalite "ženského terminátora". Doteraz nechapem ako to, ze niekomu nevadi "zensky terminator", resp. jej herecke vykony. Mna az poburovali.

Do nitra Planety opic (1970)

Perfektne to vystihuje táto úžasná veta z filmu: "You don't understand Mr. Brent, the bomb is a holy weapon of peace" :)

Ztraceno v překladu (2003)

Sofia vo filme perfektne zachycuje kontrast dvoch odlišných kultúr. Jemným a nevtieravým spôsobom sa nám dej dostáva pod kožu a my sa pomaly približujeme dvom hlavným postavám tak ako sa oni približujú sami k sebe. Na film som sa tešil už od ukážok a film nadmieru prevýšil moje očakávania. Nemám žiadne výtky. Herecké výkony dvoch hlavných protagonistov boli rovnako výborné ako réžia a pocit, ktorý vo mne ten film zanechal po jeho zhliadnutí.

Nemrtví (2003)

Tak tento film je naozaj len pre ortodoxných fanúškov béčkových hororov (takže aj pre mňa :) ), poprípade si ho s nadhladom môžu pozrieť aj fandovia hororov ako paródiu na staršie zombie horory. V prvých momentoch sa zdalo, ze si pri výrobe filmu pomýlili zvukové stopy a k tomuto hororu dali omylom zvuk z nejakej komédie pre teenagerov. No keď som to začal brať s nadhladom a vsugeroval som si ze to je paródia na horory, tak to bolo lepšie. Za zmienku stojí aj záverečný dialóg o “zombie rybe”. Otázka je, či som film pochopil správne, alebo mal režisér iný zámer, ale neviem či na dobro veci. Aj keď toto dielko beriem ako poriadnu dávku hororovej recesie, tak dej bol aj napriek svojej jednoduchosti niekedy dost chaotický a sem-tam to vyzeralo, ako keby sa scenárista zauzlil a nevedel čo ďalej, vrátane konca. Ale ani to nemení nič na tom, že som sa veľmi dobre pobavil a už velmi dlho som nemal pri filme toľko záchvatov smiechu za čo mu dávam * navyše.

Dracula 3000 (2004) (TV film) odpad!

Tak toto je perla nízkorozpočtovej kinematografie. Hrozné herecké výkony, otrasné kulisy vrátane všetkých „troch“ rekvizít a efektov, a to som fanúšik béčkovych hororov. Všetko vyzerá ako inscenácia natáčaná v košickom štúdiu, do ktorého si požičali „kulisy“ (všetky 2, ktoré boli vo filme použité) z pôvodného seriálu Star Trek. O scenári ani nemožno hovoriť a najmä nie v súvislosti s naozaj nečakaným koncom, z ktorého mám pocit, že sa na posledných 50 strán scenára vyliala káva a tak to dopísala upratovačka. Celým filmom nás sprevádzajú úplne zbytočné vulgárne a sprosté reči, ktoré vyznejú trápne, najmä ak sa ich v hlave pokúšame spojiť s dejom (nemuselo byť, pán Coolio). Niekedy to naozaj vyzerá, že herci na tom placi improvizujú! Čerešničkou na torte je herečka vo výslužbe, Erika Eleniak so svojím nekompromisným (ne)hereckým „umením“ a jej najlepšia hláška na konci filmu (ktorá je vlastne najlepší “štek” filmu, a ktorá spôsobila, že som ešte asi hodinu rozdýchaval záchvat smiechu), ale tú si naozaj musíte vypočuť sami. Ďakujem páni tvorcovia, tak dobre som sa už VELMI dlho nezasmial. Vidieť a zomrieť (kde to “zomrieť” skutočne priamo nadväzuje na to “vidieť”). PS: sokuje ma katastrofalna kvalita tohto Z-koveho filmu, hlavne koli dvom reziserovym predchadzajucim dramam, ktore zozali aky taky uspech.