Blesk (1995)

Film ma tak pokazený záver, že keby som vydel len ten, tak tento film bude mať ťažko 1 a s prižmúrenými očami možno 2*. Avšak súboje, ktoré sú už tradične u Jackieho filmoch veľmi kvalitné po choreografickej a akrobatickej stránke to aspoň zčasti zachraňujú (aj keď mi chýbal nejaký extra kvalitný záverečný súboj, ale to sa už týka toho pokazeného záveru). Taktiež úvodná naháňačka je skvelá. Takže tieto veci zachránili tento film a tak mu dávam 3*.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Toto bolo pre mňa kao fanúšika pomerne dosť veľké sklamanie. Vôbec sa mi nepáčilo hlavne prehnané množstvo dejových línii (dianie na lodi, dianie na planéte, boj s replikátormi, hľadanie archy, danielove vízie atď) a ich rýchle preskakovanie a potom čakanie, kým poskočia dopredu ďalšie dve línie a vráti sa to zase späť k tej prvej a zase ju len torchu posunie a skok zase inde. Proste dosť chaotické pre mňa a celkovo nezaujímavé. Čakal som jednoznačne viac.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Pre mňa veľmi zaujímavý film, aj keď tá zápletka už bola až trochu príliš prehnaná, aby sa ešte niečo vyťažilo z pôvodného námetu. Každopádne aj s pozície fanúšika dávam 4*, reálne možno tak 3*.

10 000 př. n. l. (2008)

Veľmi pekná rozprávka :) Nič viac nič menej. Ak to chcete pozerať v očakávaní skvelého výpravného historického veľkofilmu (k čomu vás môže nabádať názov), budete náležite sklamaný. Ak však k tomu pristúpite ako k rozprávke určenej pre "večné" deti, tak je to celkom fajn pozerateľný film.

Animatrix (2003)

Aj vás niekedy zaujímalo ako vlastne stroje ovládli svet? Alebo pozadie celého sveta Matrixu? Tak toto je pre vás povinnosť vidieť. Jednotlivé krátke filmy nám približujú zložitý svet Matrixu a vysvetľujú rôzne otázky, ktoré nás behom trilógie mohli napadnúť a celý jej dej dopĺňa aj keď tento počin nie je nutne potrebné pozrieť na pochopenie trilógie. Skutočný skvost medzi animákmi.

Princezna Mononoke (1997)

Geniálny film. Skvelo prepracované postavy a dej, nádherná hudba, veľmi pekná animácia a to všetko robí z tohto filmu snímku hodnú zaradenia medzi "povinné". Obzvlášť sa mi páči nejednoznačné vykreslenie postáv. Každá má v sebe to dobré a to zlé a sleduje svoj ušľachtilí cieľ. Miyazaki dokazuje, že v anime je veľkým pojmom a to zaslúžene. Škoda, že som sa k tomuto filmu dostal tak neskoro. Už som sa naň síce dlho chystal, ale bohužiaľ som sa k tomu dostal až teraz (rok 2009) a ľutujem, že to nebolo skôr. Tento film vám proste prinesie skutočne skvelý filmový zážitok a dokazuje, že anime a animovaný film určite nemusí byť len pre deti (čo sa nám bohužiaľ tu na západe snažia celý život vtĺcť do hlavy). Kto nevidel nech ľutuje!

Devět životů (2004)

Nič moc akčný film s úplne hlúpym príbehom, ktorý ma dokonale uspal.

Děvčátko (2002)

Tak Dorotku Nvotovú som v tomto snímu doslova žral. A najviac asi v čiernomodrej verzii účesu. Ale film celkovo patrí skôr k tým, ktoré sa nesnažia nič povedať, nemajú myšlienku a dej je obyčajný a preto sa nečudujem nízkym hodnoteniam. Na druhej strane treba vyzdvihnúť hudobnú stránku, vizuálnu stránku, zaujímavú atmosféru a Dorotu Nvotovú. Minimálne to ma držalo pri tomto filme a nevadila mi ani spomínaná absencia nejakého zmyslu. Ba naopak pri filme som sa aspoň uvoľnil, keďže som nad ničím nemusel uvažovať. Pekný snímok, ktorý však vzhľadom na jeho potenciál mohol byť oveľa lepší a dosiahnuť aj viac hviezdičiek. (Inak aj postava taxikára bez taxíku bola veľmi zaujímavá :) .)

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Tento seriál ma ani v dobe jeho najväčšej slávy nechytal. Áno pekné baby tam boli a za to dávam 0,5*, ale chýbal mi tam nejaký zaujímavý dej alebo aspoň vtip prípadne poriadna akcia (nech sa na mňa nijaký fanúšik nehnevá, ale záchranárske akcie v tomto seriály sa zrovna akčnými nazvať nedajú). No a ďalšiu 0,5* dávam za to, že dnes ráno som si to kukol na joj plus a musím povedať, že zas tak extrémne zlé, aby som dal odpad to nebolo. Pre môj čerstvo prebratí mozog ešte neschopný akejkoľvek vyššej intelektuálnej činnosti to bola príjemná zábava, ale pravidelne by som to pozerať stále nedokázal - hoci aj po prebratí. Celkovo teda 1*.

Poslední samuraj (2003)

Veľmi pekný film plný emócii, japonskej kultúry, skvelej hudby, veľkolepých vojnových scén, skvelej choreografie v bojoch a podobne. Napriek tomu jedna hviezdička dole za záver, ktorý keby odsekli o približne 5 až 10 minút vôbec by to nevadilo, ba naopak by to pomohlo. Najmenej čo mohli urobiť bolo neukázať ako Algren skončil naozaj, ale nechať to v tom "tajomne"iba tým dovetkom toho prekladateľa (alebo kto to presne bol).