Wrestler (2008)

Rozhodně jsem nečekal, že Wrestler bude až tak citlivý a nostalgický snímek. Rourkovi byla role zlomeného starého zápasníka Randyho ušitá na míru. Film má velmi pomalé tempo, což mi zejména na začátku činilo menší potíže, ale závěr to plně vynahrazuje.

Halloween II (2009)

Původní Carpenterův Halloween z roku 1978 mě neuvěřitelně zklamal, což se nedá říct o Zombieho remaku z roku 2007. Dvojka se nese v duchu jedničky, očekávejte tedy dávku nevídané brutality a sprostých nadávek. S původním Halloweenem to opravdu nemá snad nic společného, Zombie se nebál úplně změnit charakter doktora Loomise a v závěru dokonce nechal Michaela chodit bez masky. Carpenterovým fandům tedy jednoznačně radím, ať se H2 vyhnou velkým obloukem.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Od sedmého dílu už jsem vážně nic nečekal, ale nakonec jsem ho přežil bez úhony, dokonce se mi líbil víc než Nahá míle a Na táboře. To, že hlavní hrdina vypadá na 30 a pár dalších podivnosti plně vynahrazuje dívčí osazenstvo.

Zombieland (2009)

Velmi zábavná oddechovka, která obsahuje plno originálních nápadů (titulky, pravidla pro přežití...) a díky krátké stopáži se vyvarovává hluchých míst. Šlo vidět, že Woody Harrelson si roli drsňáka Tallahasseeho užíval. V subžánru zombie komedie u mě o fous vede méně akční, zato bristským humorem sršící Soumrak mrtvých. Přesto můžu Zombieland všem vřele doporučit.

Normal (2009)

Na české poměry Normal disponuje neobvyklým vizuálním zpracováním, práce s barvami mi občas připomínala Sin City. Jěštěže mám o Petru Kurtenovi dost načteno, protože ve filmu se toho o něm příliš mnoho nedozvíme, čas je podle mě zbytečně věnován postavě jeho obhájce. I tak se snímku nedá upřít atmosféra a vynikající Milan Kňažko, který nápadně připomínal Hannibala Lectera.

Uvnitř tančím (2004)

Začátek v domově pro invalidy byl velmy dobrý, a to především díky Roryho sarkastickým hláškám. Škoda, že se film nenesl v tomto duchu po celou dobu. Poté, co si hrdinové našli vlastní bydlení jsem se začal nudit a film sklouzne k citovému vydírání (toto sousloví nerad používám), které jsem už viděl milionkrát v podobných filmech. I tak uznávám, že mě Uvnitř tančím donutil zamyslet se a vážit si toho, jak je můj život v porovnání s životem lidí jako jsou Rory a Michael skvělý. Pochvalu si určitě zaslouží oba hlavní představitelé, Stevenu Robertsonovi jsem jeho postižení málem uvěřil.

Saw 6 (2009)

Zvykl jsem si na to, že po precizní jedničce je třeba brát ostatní díly Saw spíš jako oddechové bonusy k doplnění příběhu. Nemám k nim tudíž tak přísné měřítko. Napětí a důmyslné pasti opět nezklamaly, změna režiséra filmu také prospěla. Šestka patří k těm povedenějším dílům, zastínila i některé své předchůdce. Lepší 3 hvězdy.

Hanebný pancharti (2009)

Alespoň pro mě nejlepší Tarantinův film. Výborný mix válečného dramatu a komedie, při kterém drsné naturalistické momenty střídají vtipné scénky a dialogy (nejlepší je Pittova italština :D). Jedná se o stylovou podívanou, nadupanou skvělým herci (nejvíce mě uchvátil Waltzův esesák Landa), důmyslnou režií a v neposldní řadě také zajímavou hudbou. Potrpím si na historickou přesnost, ale v tomto případě vše odpouštím ;-).

P.S. Miluji Tě (2007)

Podle zdejších ohlasů jsem čekal něco extra, protože 78% je na romantickou komedii opravdu hodně. Bohužel se asi po 15 minutách dostavil pocit palčivé nudy, který mi vydržel až do konce filmu. Tenhle žánr prostě není můj šálek čaje.

Veřejní nepřátelé (2009)

Po technické stránce je film zvládnutý bravurně. Herecké duo Depp-Bale nepotřebuje delší komentář, soundtrack je perfektní a přestřelky jsou jedny z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Méně spokojený jsem byl s psychologickým vykreslením postav a s délkou. Několik scén bylo zbytečně natahovaných, filmu by klidně slušela dvojhodinová stopáž.