Columbo - Vydat nebo zemřít (1974) (epizoda)

Konecne som sa dockal dielu v ktorom si chlapik na vrazdu najme nejakeho zabijaka, takze problem s alibi nemusi riesit. Ale zapletka je este komplikovanejsia a chlapik sa snazi zvalit vinu na niekoho ineho a to sa mu stane osudnym. Jack Cassidy po druhykrat ako vrah v tomto serialy a znova je perfektny. Tento diel je menej komedialny, lebo Columbovi da tento pripad dost zabrat a riadne sa zapoti. Skoda len zaverecnej pointy, ktora je podana dost vlazne a namiesto pocitu obdivu ako vraha Columdo dostal som mal neuspokojivy pocit typu. To bolo vsetko, to je fakt koniec? 7/10.

Highlander 3 (1995)

Prakticky to iste co jednotka len v lacnejsom prevedeni. Nie je to ziadna tragedia ale ani slava. Filmova seria o Highlanderovi ma nikdy prilis nebavila, (na rozdiel od solidneho serialu) ale tento diel som mal najradsej vdaka vtipnemu zaporakovi ktoreho si zahral Mario Van Peebles. Dnes ma film nebavil uz ani kvôli nemu a radsej si s nim a Lambertom znova pozriem pecku Gunmen. 4/10.

Mládí (2015)

Dalsi film v ktorom stari spickovi herci hraju starych ludi, ktori filozofuju nad nesmrtelnostou chrusta. Je to asi logicke, ze tejto garde hercov aku su Caine, Keitel, Pacino, De Niro a spol. nic ine neostava pokial nechcu s herectvom seknut ako Nicholson alebo Connery. Tentoraz je to naviac v artovom style, takze sa dockame aj viacerych WTF momentov. Obcas je to trochu sranda, ale väcsinou nie je prijemny pohlad sledovat tieto legendy v takomto veku. Je to dost smutne a na tento typ filmov mam este dost casu. 5/10

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

Dve legendy v totalnej a nepozeratelnej sracke. Oproti jednotke tu je jediny klad. R-kovy rating, takze si uzijeme stavnate gore efekty. Teda pokial vytunite jas na maximum lebo 99% akcie sa odohrava v absolutnej tme. Asi aby sa zakryl nizky rozpocet. Tych par trikovych scen na svetle vyzera dobre, to hej. Ale je ich minimum. No a teraz k zapletke. Ziadna neexistuje. Votrelci a predatori popri vzajomnom vyvrazdovani vyvrazduju nejake nahodne mestecko plne statistov, ktorych ste nikdy predtym ani po tomto filme nevideli. Takze ak v jednotke boli postavy ploche a nevyrazne, tak tu su postavy nijake. Tym padom nefunguje absolutne ziadne napätie a zaroven ani nefunguje film. Preco by vas malo zaujimat, ze votrelci zabijaju bezdomovcov, ked nikoho bezdomoci nezaujimaju ani v reáli? Neviem komu je tento film urceny, ale fanusikovia serie o predatoroch alebo votrelcoch to nie su. Vzhladom na to, ze ten film nefunguje po ziadnej stranke, tak to nie je urcene ani fanusikom dobrych filmoch ale len tych najväcsich trashov. 1/10.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Filmy o votrelcoch a predatoroch zboznujem. Preto som sa strasne tesil na ich spolocny film a aj po prvotnom sklamani z neho, mu raz za cas dam sancu a pozriem si ho znova. Asi som naivny alebo blby, ale dufam, ze na x-ty pokus mi prestanu vadit chyby, ktore obsahuje. Ale nejak sa mi to nedari. Zapletka je trochu blazniva, ale pre mna v pohode akceptovatelna. Prvym problemom su ploche nevyrazne ludske postavy, ktorych osud mi je ukradnuty. Slabo napisane postavy mohol napravit aspon casting, ale okrem charizmatickeho Henriksena a miestami vtipneho Bremnera to je jeden fail za druhym. Najväcsi omyl je hlavna hrdinka, ktora je nesympaticka od prvej sekundy. Radsej tam mali dat elitne komando vojakov a obsadit nejakych namakanych svalovcov ktorym by som veril, ze aspon chvilu vydrzia bojovat s ultimativnymi priserami. Takisto ma sralo, ze sa postavy obcas spravaju dost hlupo. Dalsim problemom je PG-13 rating. Sice som teraz videl unrated verziu a trocha prikreslenej krvi aj tak akcnym scenam nedodalo potrebnu šťavu na ktoru sme si v obidvoch seriach zvykli. Za klad povazujem technicku stranku so spickovymi trikmi a az na to bezzube zakoncenie kazdej akcnej sceny musim pochvalit aj sviznu a prehladne natocenu akciu. Prave kvôli nej a tematike votrelcov a predatorov mam nutkanie si za cas pustit tento nepodarok znova. A naviac AVP2 dokazuje, ze to mohlo dopadnut aj ovela horsie. Takze vysledok je totalne tupe becko z prostredia cool dvoch mytológii a solidnymi akcnymi scenami. 5/10.

Columbo - Krize identity (1975) (epizoda)

Jeden z tych dielov ktory sa snazil naburat klasicky Columbovsky koncept, co mi nikdy nesedelo a preto ma tento diel nikdy nebavil.

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Kvalitna epizoda s charizmatickym zaporakom a skvelou pointou v ktorej sa vrah usvedci sam. :)) 8/10.

Columbo - Dobrá pověst nadevše (1974) (epizoda)

Dost nudny diel na ktorom je zaujimave, ze Columbo vraha neodhali a dostane ho len hnusnym trikom, ze za vrazdu zatkne jeho syna a tak chudakovi vrahovi neostava nic ine ako sa priznat. 5/10.

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Dobry diel ale mne vojaci a vojenske prostredie prilis nesedi. Ale najdu sa tu vtipne momenty a aj pointa je kvalitna. 7/10.

Columbo - Osudné cvičení (1974) (epizoda)

Jedna z epizod v ktorej takmer o zivot prisiel aj Columbo, lebo vrahom je fitness trener, ktory neustale trenuje. A Columbo sa pri svojom klasickom otravovani vraha poriadne zapoti, aby s nim drzal krok. Zabavna epizoda plna vtipnych momentov. 8/10.