Apokalypsa (1979)

Hodnotím nezkrácenou verzi. Když jsem si to pouštěl ani jsem netušil že nějaká zkrácená je. Posledních 40 minut už jsem jen nudou kousal nehty, věřím že krátká verze je super šlágr z vietnamu, ake tohle bylo fakt moc dlouhý a ukecaný.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Po trošičku slabší, ale neméně kvalitní druhé a třetí řadě jde vidět malé zlepšení a děj nám zasahuje skrze všechny série zamotaným klubkem událostí, které se nakonec začnou rozumně rozuzlovat. Nicméně rozdělením premiéry série na dvě části jsem po kulervoucím sedmém díle tak nějak očekával že při shlednutí posledních dvou dílů dostanu aspoň infarkt nebo mrtvici. Bohužel se tak nestalo. Netvrdím že by finále bylo hodně špatný, našel bych tam spousty věcí které mě fakt dostaly, ale taky jsem tam postřehl v seriálové a filmové tvorbě už dost ohraných klišé. Poslední dva díly byly prostě lehkým zklamáním. Ukončit tuhle řadu sedmým dílem nebo prostě jen nerozdělovat premiéru v domnění že budeme ještě víc paf by možná bylo lepší. Jsem zvědavý zda a jak se tvůrci poperou s 5. řadou pokud doufám vznikne, kterou by mohli tohle dobrodružství zakončit.

The Wire - Špína Baltimoru - Série 5 (2008) (série)

Konec. Doslova. Ale fantastickej. Další řady už se bohužel asi nedočkáme. Kdo chce, může použít jako náplast novější a neméně kvalitní Narcos, nicméně mi po tomhle “obyčejným” seriálu bude smutno.

The Wire - Špína Baltimoru - Série 4 (2006) (série)

Tahle série s tím pěkně zamotala. Nový postavy, některé starší se stáhly do pozadí, ale nic nebrání tomu aby to pekně v klidu odsypávalo tak jak má a jak jsme zvyklí.

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda)

Sice zatím nejlepší díl, ale zčásti to vylepšily flashbacky a malá dávka nostalgie. Konečně i nějaká lepší akce, ale muselo se pro to čekat až téměř do konce série ? Zbytek zajetá zápletka.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Je smutný jakým směrem se tenhle filmový svět ubírá a kam se dostal. Spousta nevysvětlených a nahodilých scén, některé možná snad i v rozporu s informacemi z původní série. S prvním dílem má společný snad jen název a postavy, postavit to jako samostatný film, možná by si vedl líp. Dávám 3 hvězdy za vizuální efekty(ikdyž některé bych taky přehodnotil) a výpravu.

Silkwoodová (1983)

Skvělej námět, téma který by fakt mohlo bavit a být zajímavý, herci taky zvolení dobře, bohužel se to celý hrozně dlouho táhne. Pozvolný nenápadný začátek je v klidu, dokud si neuvědomíte, že když se konečně začne něco dít, z pozvolného začátku je půlka filmu. Když potom konečně čekáte na vyvrcholení celé pointy, už skoro běží titulky a máte pocit že vás oklamali a mělo by tam toho být víc. Času je dost, možná by stačilo jen svižnější tempo.

Vyšší princip (1960)

Jak jednoduše člověk uvěří slibům někoho druhého a jak jednoduše vás někdo odsoudí za kdejakou blbost. Sobectví, naivita i lidskost normálního života. Všechno se tady najde. Jeden z nejlepších filmů u nás.

Sedmá pečeť (1957)

Ikdyž to může chvílemi vypadat nudně a zdlouhavě, vlastně jsem se celou dobu ani trochu nenudil a čas příjemně uteče až ke konci filmu, kde jsem si také položil několik otázek co, jak a proč ? Přestože se to dle žánru nemusí zdát, najdou se i scény u kterých jsem se zasmál.