Narcos (2015) (seriál)

Přestože je tento seriál na csfd v top pětce, objevil jsem ho spíše náhodou :) . První řada mě naprosto zaujala, protože jsem seriál z podobného prostředí nikdy nesledoval. Druhou pokračovalo stejné napětí. Pravda, třetí řada už tak kvalitní nebyla, přesto jsem si tam to co jsem postrádal z předchozích dvou serií nakonec našel. Dávám *****

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál znám téměř od počátku. Vždy když vyšla nová série, slyšel jsem kolem sebe Hra o trůny, spolubydlící četl knižní předlohy. Přes to všechno jsem dlouhých 8 let odolával a nejevil žádný zájem zhlédnout byť jen jeden díl. Nyní toho lituji, protože jsem se seriálem začal krátce po odvysílání poslední epizody, a teď jsem na konci a nemám se dál na co těšit, nemůžu vést široké diskuze o tom co bude následovat v nadcházejících řadách. Mnoho fanoušků si stěžuje jak to tvůrci zakončili a přejí si přetočení, ale když to tak tvůrci chtějí, tak to tak asi má být, taky se mi nelíbilo úplně vše ale co dělat. Takhle nákladný seriál vám nikdo nepředělá, snad jen Lucas se SW, ale to byly jen vybrané scény. Mně osobně se ukončení dlouholeté ságy líbilo a již teď mám v košíku dosavadní komplet knih. Dávám bůra)

Avengers: Endgame (2019)

Jakože.. tyvole! Nevím co na to říct. Většina asi tušila jak film dopadne, na druhou stranu byly tam fakt nečekané události kde jsem vyloženě čuměl. Co se týče humoru, osobně bych bral film trochu vážněji, přijde mi, že poslední dobou se snaží filmaři "nějaký ten vtip" vložit snad všude. No a potom ten epochální konec. Bál jsem se, že to skončí jako klasický superhrdinský film, ale režiséři nezklamali a dobře ví, že v nejlepších filmech vždycky.....

King Skate (2018)

Na skatu jsem nikdy nejezdil, ale tohle byla jízda. Super dokument, kterému nasadil vysokou laťku i propracovaný soundtrack. Ani chvilku jsem se nenudil.

Egypt (2005) (seriál)

Skvělá série. Málokterý hraný dokument mě vtáhl do děje tak jako tento, ať už díky zajímavostem historie, nebo dějem který se odvíjí kolem dobrodruhů.

Hvězdná pěchota (1997)

Dříve mě tento film moc nebral, ale potom se něco zlomilo a vždy se rád podívám na úžasné sci-fi s broukama. O pokračování už se bohužel to samé říct nedá, takže na závěr dodám už jen jedno: "Chcete snad žít navždy?" 🙂

Generation Kill (2008) (seriál)

Není co dodat. HBO válečné miniserie prostě umí. Dávám za 5

Pacifik (2010) (seriál)

Band of Brothers už asi nic nepřekoná, ale i přesto jsem se u Pacifiku celkem bavil. Největší úspěch měla samozřejmě zase úvodní znělka.

Million Dollar Baby (2004)

Neviděl jsem tolik filmů, u kterých by se mi jako chlapovi chtělo brečet a jsem hrozně rád, že tenhle byl jedním z nich! Eastwooda mám velmi rád a doufám, že se ještě v budoucnu dočkám něčeho podobného.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriál co má prostě koule. Perfektní, dokonalé, nepřekonatelné, 100%. Válečné snímky mám rád, ale žádný mě ještě nepotěšil tak jako tenhle. Seriál znám už několik let, bohužel nemůžu pochopit z jakého důvodu se mi pořád nedařilo si udělat čas a v klidu ho zhlédnout od začátku do konce. A teď se to konečně povedlo. Skvělý příběh doplněný skvělou hudbou natočený skvělou kamerou. Mých 5* si určitě zaslouží.