Tomb Raider (2018)

Restart hry se povedl a doufal jsem, že to vyjde i s filmem a troufnu si říct, že vyšlo. Jako hráč předlohy jsem čekal trochu více, nicméně pro nezasvěcené zcela jistě super podívaná, kterou hodnotím 4*.

Hardcore Henry (2015)

Co se týče nějakého děje, bylo to celkem nedotažené a v mnoha případech jsem se úplně ztrácel. Na druhou stranu efekty a styl jakým je to natočeno mě bavil hodně a budu rád když filmaři v budoucnu zkusí něco dalšího v tomto duchu.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Zcela určitě nejlepší film celé serie Star Wars. Byť ho nerežíroval sám Lucas, i tak mu můžeme poděkovat. Bez něj by nebyla Naděje a bez Naděje tohle úchvatné pokračování. Víc není co dodat.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Natočit něco nového, o čem se(včetně samotného režiséra) většina domnívá, že to bude blbost, obsadit ne příliš známé herce, to chce koule. A Lucas ukázal, že je opravdu má a šesti Oscary za tento díl odstartoval největší filmovou ságu všech dob. A za to mu děkuji pěti hvězdami.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Tento seriál se mi velmi líbil. Mapuje období války, což jistě mnoho lidí zajímá. Je pravda, že hodně epizod bylo velice k ničemu. Na druhou stranu byly ale takové, u kterých jsem seděl jako zařezanej a bál se pohnout aby mi něco neuniklo, nýbrž měly velký vliv na celou ságu.

Jája a Pája (1986) (seriál)

„Musím ještě chvíli přemýšlet.“ Tak tuhle větu, kterou stále užívám, jsem si velmi oblíbil tak jako celý seriál. Klasická loutková animace s úchvatným dabingem Františka Filipovského je ta nejlepší kombinace, která může pohádku potkat. Sledoval jsem ji jako Večerníček a ani dnes bych neodmítl pár epizod zhlédnout. 5*

Už je tady zas (2015)

Tento snímek mě zajímal od chvíle, co jsem o něm slyšel. Hitlera jsem doposud vídal spíše ve válečných filmech a dokumentech, ale obsadit tuto postavu do komedie, to je zajímavý pokus a ačkoliv moc německých komedií, které by byly kvalitní neznám, myslím, že tato se povedla. Je zde i zajímavý pohled na to, jak snadno se dá i v moderní době přesvědčit lid ke svým názorům, když jste skvělý řečník jako “vůdce“. Co bych snímku naopak vytknul, je rozhodně český dabing. Nevím zda si naši tvůrci řekli , že když je to komedie z Německa tak nemusí být tak kvalitní... lepší dabing by snímku jistě pomohl.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Chvílemi v tom má divák zmatek a občas je přítomno až moc humoru, avšak oproti sedmé epizodě mnohem záživnější snímek plný nečekaného.

Tohle je Sparta! (2008)

Rád se směju kdykoliv to jde a tady se taky vtipné scény najdou. Navíc jsem ten film viděl v pubertě, takže není co řešit.

Transformers: Zánik (2014)

Pokus o navázání na předchozí díly zcela nevyšel. Ve staré garáži se odkudsi objeví Optimus Prime. S pomocí nového lidského přítele se snaží najít zbytek přeživších Autobotů a bojovat proti nové hrozbě z vesmíru, o které téměř nic není vysvětleno. Nedokonalý scénář filmu vylepšují snad jen super efekty. Nic lepšího od filmu nejspíš čekat nelze.