Statečné srdce (1995)

Film jsem znal, znal jsem hudbu, herce, trochu příběh, ale nikdy jsem ho neviděl a to byla chyba. Vtáhl mě do děje již od počátku a téměř tři hodiny utekly jako voda aniž bych na chvíli pocítil špetku nudy. Jsem rád že si můžu odškrtnout další bezva film co jsem chtěl vidět. ..a teď se jdu naučit hlavní téma na flétnu, líbí se mi a na nic jiného neumím :D

Zaklínač (2019) (seriál)

První řada a zpracování povídek - 100 %, asi nemám moc co vytknout Druhá řada - celkem pád k zemi. Třetí - konečně to nabralo směr předlohy, ale co to obsazení proboha ? Při četbě jsem zjistil že čarodějky jsou ty nejkrásnější ženštiny na kontinentu, kdežto tady vypadaj jako moje učitelky matematiky a chemie.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Mám z toho velice smíšené pocity. Na jednu stranu plno akce a nových věcí(jde vidět že se tvůrci nebojí experimentovat a přijít s něčím co neznáme), na druhou opět trošku kopírka předchozích dílů. Od závěru filmu a postavy na kterou jsem byl zvědav a těšil se, jsem také očekával trochu víc. Přesto že tvůrci slíbili, že se děj prolne s ostatními epizodami, ledacos se vysvětlí a zakončí tak celou ságu, opět vznikly další otázky na které budeme hledat dlouhá léta odpovědi. Co mě mrzí nejvíc, téměř jsem nepocítil návaznost na předchozí díl.

Skryté tajemství peněz (2013) (seriál)

Tento dokument jsem jako novinku objevil čirou náhodou na youtube a velice mě jako studenta, který neměl ponětí jak to v dospělém světě s penězi funguje zaujal. Velice zajímavé a poučné.

V zajetí démonů (2013)

Nejsem žádným velkým příznivcem hororů, ale myslím že je to skvělá podívaná na sychravý podzimní večer.

Bezstarostná jízda (1969)

U tohoto filmu jsem si spíše než děj, kterého opravdu není mnoho, užíval tu už z názvu vyplývající bezstarostnou jízdu. Konec mě tedy moc nenadchl, ale jinak jsem spokojen.

Joker (2019)

Nevěděl jsem co od tohoto filmu čekat. Joaquin Phoenix byl skvělý. V některých scénách jsem nevěděl zda se smát nebo ne, protože hranice mezi humorem a vážností byla podle mého tenká. Nicméně film se líbil.

King Kong (1976)

Dějově spíše na 3 hvězdy, nicméně se mi líbil zvuk a kamera.

Pustina (2016) (seriál)

Po dlouhé době jsem se rád podíval na seriál z českého prostředí. Po úvodním rozjezdu mě kvalita trošku zklamala, protože se upustilo od kriminální zápletky a místo toho se čas věnoval jednotlivým osobám. Nicméně závěr to zase napravil. Pokud vím, zatím je tohle(když vynechám dokumentární snímky) zatím nejlépe hodnocený cz serial, Asi si to zasloužil.

Stranger Things (2016) (seriál)

Nejdřív mě seriál ani trochu nelákal, ale přece jen se má zkusit všechno. Nakonec předčil má očekávání, snad to byl soundtrack, nebo celkový osmdesátkový styl. Nevím. Každopádně mi tohle otevřelo cestu k dalším seriálům, které jsem dřív takřka nesledoval. Oslava dětských let bez moderních vymožeností, dobrodružství a stolní fantasy hry: Stranger Things. Za případnou další serii, co zůstane věrná kvalitě předchozích se zlobit nebudu.