• Krátkometrážní

Král Artuš (2004)

Opravdu prostoduchá slátaninka, s ubohými dialogy, ale sem tam nějaká ta bitva se dala skouknout..

Hitlerovo utopené tajemství (2005)

Celkově ucházející dokument, ve kterém se dovíte, že sice loď nějaké to deuterium převážela, ale v té době už Hitler německý jaderný program silně omezil, protože s použitím německé atomovky ještě za války nepočítal.. Takže v důsledku žádný důležitý náklad :) sorry za vyřčení celé pointy, ale ten dokument to taky mohl říct v 5 minutách a ne v jedný hodině :D

Hvězdný prach (2007)

Velmi velmi pěkná pohádka, ani jsem už takovou nečekal. Jednoznačně doporučuju!!

Hodina pravdy (2004) (seriál)

Za díl Potopení Estonie (The Sinking of the Estonia) (2007) dávám 5*

Přežít (1993)

Opravdu působivé. Nerovný boj lidiček uprostřed hor s krutým prostředím a jejich snaha se hlavně co nejdéle udržet na živu. Dobře ukazuje, že někteří lidé jsou silnější než jiní a jsou schopní něco dokázat a ostatní vysekat z průseru; ať už tím, že jim vysvětlí, proč sníst mrtvé kamarády, nebo dojdou pro pomoc..

Dům tisíce mrtvol (2003)

Takovýhle bestiální horory s úchylnýma rodinkama mě většinou nebaví. Musí tam být i něco víc, než jen geneticky daná zvrácenost a chuť cokoliv jakkoliv rozsekat. Bez jakéhokoliv napětí je to prostě nuda. Naopak doporučuju francouzskou Hranici smrti (2007), kde je navíc příběh a napětí.

Spřízněni volbou (1968)

Opravdu ojedinělé vidět reálné rozhovory představitelů Jara 1968, jejich nečekanou otevřenost před kamerami a zvláštní pohodovost v hektickém období výběru nového prezidenta..

Temnota (2002)

Docela nuda, chtěl sem víc akce a odkrývání, a ne jen bezcílné pobíhání sem a tam po domě a sem tam i ve městě... Od stejného režiséra sem viděl [Rec] a to je teda opravdu jiný kafe!!

Zpět k pramenům (2005) (seriál)

Seriál, co mě vždycky pohladí po duši. Nádherná oddechovka na zvolnění tempa a zlepšení nálady..

Manderlay (2005)

Už ne takový nářez, jako byl Dogville, ale pořád zajímavé dílko. Hlavně pro Amíky, kteří se mohou po tématech otroctví a národního svědomí utlouct.. Jen je vtipný, že to pro ně natočil Dán :)