• Krátkometrážní

Rope a Dope 2 (2015)

Prakticky stejná prdel jako jednička

Krajina střelců (2003)

Utahané až běda. Pěkná střílečka na konci mi nenahradí předešlých 1,5 hodiny klišé, stoprocentní předvídatelnosti, vyplňovacích dialogů jak z manuálu, zmatečného jednání hrdinů a fetišistických pohledů do krajiny. Takže doporučuju přescrollovat až k finální střílečce a pustit z hlavy.

Oáza (1972)

Hodně silné. Ne úplně ideálně natočené, je zde třeba přistoupit na styl. Dokonalý Hrušínský, Potměšil, i jiní.

Children Underground (2001)

Dost depresivní vhled do "života" skupiny bezdomoveckých děcek v Bukurešťském metru. Děcka od 8 let do teenage věku jen tak přežívaj ze dne na den, sjížděj se svým autolakem (či co to bylo), žebraj, vyvalujou se na slunci a v noci spěj na kartonech ve vestibulu metra. S některými z nich dokumentaristi zaskočej i k jejich chudým, nestarajícím se rodičům, který se evidentně nijak moc nepřetrhnou, aby jim doma nadále zůstaly.

Divoké historky (2014)

Ani sem nečekal, že by mě to bavilo, ale ve výsledku mě to vtáhlo na celý dvě hodiny. Každá ze storek je dokonale vypointovaná a vygradovaná až do nekompromisního, často fatálního, finále. Nebyla jediná, která by nudila, a u pár situací sem si říkal, že tvůrci maj opravdu koule tohle ukazovat :) Vysmátý kino okolo dodalo navíc další body na pozitivním dojmu :)

Strážci Galaxie (2014)

Klasickej problém: super vizuál, zvuky, hudba, ale jinak blbost s přeplácaným dějem, idiotskými hrdiny, tupými dialogy, na 30% fungujícím humorem, stokrát viděnou linií vývoje děje. Sám sobě se divim, že se ještě na tyhle pakoblockbustery občas nechám zlákat. Často jen kvůli těm záporákům... Tenhle kousek naštěstí zaujme navíc dobrou retro hudbou a retro vizuálem.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Tenhle díl se povedl. Vzhledem k tomu, že režisér Látal je součástí pražský hipsteriády, tak se v tématu dobře orientuje. Pro nezorientovaného diváka ale připravil trošku matoucí polívku. Ukazuje tu jednak ty "pravý" hipstery, který nějakým způsobem myslej a žijou. Ale taky ty pozérský jakože hipstery, který maj potřebu to jen hrát svým stylem oblíkání, označováním něčeho za "normcore" nebo tvářením se, že rozuměj modernímu umění (protože každej správnej hipster tomu přece rozumí, že :) Takže Látal nám tu vlastně předložil takovou hru "Uhodni, kdo z nich je hipster a kdo si na něj hraje." A nebo hipsteři neexistujou a jen si na ně některý lidi hrajou? Tak teď fakt nevim :)