Motýlek (1973)

Pamatam, ze uz ako dieta ma tento film zaujal tak, ze som pri sledovani tv ani nedychal. Doteraz neprekonana drama z väzenskeho prostredia. A nie, nezabudol som na Shawshank, ale toto si zasluzi o 1pomyselnu hviezdu naviac.

Mladé pušky II (1990)

Rovnako zabavne pokracovanie. Horsi dabing oproti jednotke, ale stale vtipny. Ta vysla u nas pod Intersonic. Dvojku prinieslo Bonton home video.

Mladé pušky (1988)

Westerny ma nikdy nebrali. Ale Kid v podani Emilia je genialny. Zabava a napatie. E.Estevez bol vzdy o krok vpred oproti Charliemu, ktory mi v tomto filme naozaj vadil. Emilio zahral dve moje oblubene postavy..Wisdom a Billy the Kid. Klasicky Intersonic super dabing.

Hellraiser (1987)

Morbid s chladnou atmosferou, ale nieco mi na nom vzdy vadilo a vadit bude. Zatial som na to neprisiel. Mozno, ked ho opat pozriem po niekolkykrat v buducnosti. Stale mam ale pocit, ze svoju kultovost ziskalo iba vdaka Pinheadovi.

Pitevní stůl (1988) (TV film)

Krimi thriller so suchym surovym nazvom, ako pre deathmetalovu kapelu. Celkom slusne krimi s dobrou hudbou. Film z roku 1987 prinieslo Guild home video v r. 1993.

Strach (1990)

Na thriller to nebolo dost napinave. Na horor to nebolo vobec desive. Nebavili ma ani telepaticke vizie postavy prenesene na platno. Tieto zabery boli na mna az moc zdlhave..ale pozriem si toto krimi este neskor znova. Film z roku 1989 prinieslo Intersonic v r.1995.

Boj o planetu (1996) (TV film) odpad!

Myslim, ze aj trash by mal mat nejaku uroven. No toto scifi na stupni blbeho tv filmu ziadnu uroven nema. Miestami mi to pripadalo ako nieco, co sa snazi vyzerat ako Pyunov pocin. Snimok z roku 1995 prinieslo Five Stars v r. 1996.

Drahocenný nález (1996)

V tomto scifi sa objavilo vacsie mnozstvo filmovych zaporakov, ktori byvali sucastou zaujimavych snimkov. Tento ale nevysiel..moj najneoblubenejsi film s Rutgerom. To snad ani nehral on, ale nejaky dvojnik. Prinieslo Davay.

Dolly - Vraždící duch (1991)

Nineties horror s 80s zanrovym citenim a zahadnou hudbou, ako to vie Akta X theme skladatel Mark Snow. Zaklad filmu, cize babika je parazitujuci namet uz zabehnutej kultovej detskej hracky Chucky z Childs play. Badatelne su aj prvky Exorcista, ci inych horror filmov. Podla informacii je to jediny tvorcov rezijno-scenaristicky pocin, vytvoreny zrejme z pocty uz ku kultovym snimkom. 3* prave za tuto moju domnienku. Vhs z distribucie Video2000.

Temný úplněk (1996)

Rodinny horror na vlkodlaci sposob. Postrach Denis. Michael Pare v najvacsej steroidovej forme keriery. Zlatanina s velmi dobrymi maskami 80. rokov a strasne zlymi digitalnymi efektami na urovni tv filmu. 4* za masky.