Pekelná noc (1981)

Hned na uvod mi udreli do oci zabavne, chvejuce sa farebne titulky a hippie party 70ich rokov..akoby sa malo jednat o pokracovanie filmu Halloween. Linda Blair v slasheri je celkom prijemny ukaz a ani som nepomyslel na jej ucinkovanie v znamejsom Exorcistovi. Pre mna super horror v zbierke vhs kaziet.

Mamba (1988)

Zvlastny snimok pre talianske filmarstvo. Dej je prosty..hra na macku a mys.. Pripadal mi nasilu napinavy. Miestami som mal pocit, akoby tych hadov bolo v byte 200 a nie iba 1. Mal som mozno 8 rokov, ked som to videl prvykrat..no dnes je to pre mna hovadinka s nezmyselnym konanim hlavnej postavy. 3* za uvod filmu a z nostalgie.

Psycho Cop 2 (1993)

Nebyt hororu Maniac cop, tak kultovym policajnym zabijakom by bol prave Psycho cop, ktory mierne parazituje na spominanom Cordellovi. Joe je vsak o dost spolocenskejsi, ukecany a hlaskujuci muz zakona. Stvrtu* davam za ucast Julie Strain ;)

Tah jezdcem (1992)

Myslim, ze toto bol moj prvy videny thriller..efekty stroboskopu pri vrahovom zabijani som mal vryte v pamati este velmi dlhu dobu. Kvalitou na urovni filmu Sedm. Samozrejme bez sokujuceho konca a super hereckych vykonov..dejovo vsak na o level vyssej urovni.

Dětská hra (1988)

Siesta * za dabing Jirku Pomejeho..velky ulet bez servitky :D Rozpisovat sa o tomto kulte nema asi ani vyznam.

Vesmírný lovec: Dobrodružství v Zakázané zóně (1983)

Poctive efekty, makety a kulisy, ktore vyzeraju presvedcivo a realisticky. Tocene myslim niekde v Grand Canyone. Spinou pripominajuci Mad Maxa a planetarne zas Hviezdne vojny Epizodu IV. Na rok 83 je to vyborne zvladnuty snimok pripominajuci znamejsie kinohity. Hudobny doprovod tiez nadpriemer. Prinieslo Bonton Home Video.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Stallone prehlasil o tomto filme, ze je jeho najhorsi..ja si myslim opak..pre mna je jeden z jeho najlepsich.. Film je na urovni Arnoldovho Policajta zo skolky a pre tu dobu velmi mile a oddychove pozeranie s akcnou hviezdou. Par hviezd za Reitmana a Silvestriho.

Hitman 3: Likvidátor (1991)

Moja oblubena Norrisovka..ci uz Aaronova, alebo Chuckova. Chuck Norris hra opat spravnaka beruceho spravodlivost do vlastnych ruk ..(ako inak) :D Uprsany saxofonovy soundtrack doplnujuci fm syntezou syntetizatorov,tak tipickych pre tuto dobu robia z Hitmana klasiku 90. rokov.

Shocker (1989)

Shocker patri k tym lepsim dielam od Cravena..ma to tu klasicku atmosferu prazdnej ulice, ako v Elm street..a to som mal vzdy rad. Pinkerove masove vrazdenie je sprevadzane mnozstvom vtipnych hlasok. Dej je z velkej casti blizky krimi zanru, ale klasicky Cravenovsky rukopis od hororu moc nevybocuje.

Střihoruký Edward (1990)

Uzkostliva rezia Burtona, hudba Elfmana a nezamenitelny herecky vykon Deppa vzbudzuju v divakovi empatiu, pochopenie a lutost nad zivotom nedokonceneho diela vynalezcu v temnom zamku nad klasickym americkym predmestim s radovym zastupom zastavanych rodinnych domov. Kontrast medzi umelou dokonalostou a niecim podivnym a inym, coho sa ludia boja a stitia. Povinnost uz pre mladsieho divaka.