Wisdom (1986)

Wisdom je moj oblubeny real hrdina z detstva. Nadupany krimi road movie. Scenar a rezia sam Emilio Estevez. Na rozdiel od znamejsieho brata (Charlie Sheen) sa neprizivuje na otcovom hereckom mene Sheen. Vedlajsie ulohy mlada Demi Moore a Tom Skerritt, Veronica Cartwright (Votrelec) Na hudbe prava ruka Tima Burtona, este len zacinajuci Danny Elfman (Batman, Strihoruky Edward...) Zaverecna scena uplna parada. Vzajomnost medzi postavami a urcity Estevezov odkaz mi zoviera hrdlo. Pre mna jeden z top filmov a filmova postava.

Biohazard (1991)

Marc Singer sa vzdy snazi, a o to to vie byt este horsie. Z pistole strielajuci od pasa, ako cowboy vo westerne. Vtipne, ako vsetky herecke vykony. Prisera ujde, ako vo vacsine podobnych trash scifi. Z nostalgie 2*

Smrtelná kořist (1987)

Tento trash ma minul v mojom detstve. Asi preto, ze ho u nas v pozicovniach vhs v tej dobe nebolo. Na jednu stranu asi aj dobre. Keby som ho v tej dobe videl, tak urcite zanevriem na Schwarzeneggera,Stalloneho,Van Dammea a pod. Velmi podarena nizkorozpoctova akcia. Vidiet ho v spominanom detstve, ustedrim este jednu hviezdu navyse z nostalgie.

Brainscan (1994)

Moja srdcovka. V roku 1995 som si vybral v obchode tuto vhs na desiate narodeniny, lebo ma zaujal popis na obale. V skole som chcel nasledne zalozit horror club a zacal som pit litre mlieka na posedenie. Furlong vs pocitacova hra. Vzdy som chcel mat izbu ako on v tomto snimku, co sa mi o cca 20r tak trosku aj podarilo :) Z kvanta becok od Intersonicu vytrcajuci skvost s depresivnou hudbou a celkovo pochmurnou naladou. Kto nevidel, nech urcite napravi. Odporucam s ceskym dabingom-ak zozeniete ;)

CHUD II. (1989)

Super beckova zombie komedia. Toto si musel clovek doniest domov z videopozicovne vhs zaciatkom 90. rokov, aby to dnes neodsudil ako odpad. Kto tak vtedy spravil, vie o com pisem :)

To (2017)

Velmi podareny remake, plny lakaciek a zvukovych efektov. V scene v kine sa nachadzal aj plagat Nocna mora z Elm street 5 :)

Měsíční past (1988)

Pozoruhodné béčko s výbornými kulisami 80ich rokov a pochmúrnou hudbou analógových syntetizátorov od Joseph LoDuca (Evil dead, Boogeyman) Horšia réžia a veľmi monotónny český dabing. (videné na VHS)

Police Story (1985)

Klasický hongkongský akčný film 80. rokov s Jackie Chanom, ktorý v každom filme ukazuje svoje bojové kaskadérske výkony. Vždy ma fascinuje, ako sa z malého rozpočtu dokáže doslova vytĺcť jeden z najlepších akčných filmov tej doby a Jackie Chana stavia medzi desiatku najžiadanejších akčných hrdinov.

Vetřelci (1986)

7 rokov po trháku od Ridley Scotta prichádza na rad druhý diel, ktorý si zobral na starosť režisér akčných filmov James Cameron. Temnú vesmírnu prázdnotu jednotky strieda vojenská mašinéria dvojky. Nuda neprichádza do úvahy. Dej a napätie sa neustále stupňuje a votrelcov je oproti prvému dielu nespočet. Pri pozeraní si vždy spomeniem, ako som si v detstve lepil k sebe dva umelohmotné samopaly, ako to robila Ripleyová v tomto kinohite.

Tyranosaurus junior (1994)

V časoch videopožičovní som si skoro každý deň vybral 2-3 filmy, ktoré si pozriem. Jeden-dva hlavné a ten tretí bol vždy nejaká oddychovka. V jeden deň som si ako oddychovku vybral práve tento film s nie moc pútavým coverom a popisom od Davay home video. Pamätám si, že z prvých dvoch filmov som nebol moc nadšený, ale po pozretí tejto stupídnej killovačky sa všetko zmenilo. Veľmi zábavné pozeranie a na tú dobu pekný bizarný brak. Super scéna pri vyoperovaní mozgu. Denise Richards v najlepších rokoch je pastva pre oči. Dnes som hrdým vlastníkom tejto sexy bizarnosti na VHS.