Critters 4 (1992)

Prazdnota hlbokeho vesmiru. Diel odohravajuci sa na kozmickej lodi je jeden z mojich oblubenych scifi. Bizarnosti ako kozmicka lekaren a narkomansky clen posadky. Super cz dabing a vyborny zaver. Piata* z nostalgie.

Critters 3 (1991)

Mohlo to byt aj horsie. Zly scenar spravil z tretieho pokracovania najhorsi diel.

Critters 2 (1988)

Obria kotulajuca sa gula zlepena z velkeho poctu Kritov. Hororova scifi sranda cislo 2. Nafarbene critters vajcia na Velkonocne sviatky. Serif prezleceny za velkonocneho zajaca, ktoremu do kostymu naskacu krvilacne potvory.

Critters (1986)

V r.91 som to videl prvykrat a od tej chvile je to jeden z mojich oblubenych scifi hororov pre deti (aj s Gremlins) ;) Kriti maju apetit ako pirane a celkovo je to velmi zabavne. Vdaka Robertovi Shaye, ze tomuto scenaru veril a dal priestor Kritom v New Line Cinema.

Dr. Giggles (1992)

Chalan loviaci šprcku v hajzlovej mise zubnou kefkou, zatial co doktor killuje jeho priatelku. Ujete hlasky a smiech su siesta* navyse. Toto bola doba, kedy sa horrory nehrali na nic vazne. Naslo sa v nich kopec bizarnej srandy, ktora dnes posobi tak choro.

Divoká věc (1987)

80s klasika v prostredi nocneho velkomesta a kriminality. Nie je dovod neodporucit milovnikom filmov tejto doby.

Netvor (1985)

Nerozumiem tak nizkemu hodnoteniu. 5* za masky a kulisy.

Vražedná terapie (1993)

Eroticky krimi thriller na urovni tv filmu. Miestami pekne zvladnuta kamera a strih, a to hlavne v nocnych scenach. O nahe slecny nie je nudza, kvazi je to plne tychto scen. Herecke vykony na urovni serialovych hercov. Hudba typicka pre filmy a serialy 90ich rokov tvorena pomocou syntetizatorov postavenych na sposob FM syntezy. Tu je pocut hlavne Yamahu DX7 a Roland D50. Film na vhs prinieslo Lucernafilm video (1994) s nesynchronnym dabingom. Film je pozeratelny, ale chyba mu akcia a napatie, co prave krimi thriller vyzaduje.

Noční můra v Elm Street (1984)

Zda sa mi to ako vcera, ked som isiel s rodicmi zo skolky a prave pri vchode bol plagat Freddyho, ktory mal putat divakov do kina. Presne ten plagat so sklebiacim sa Freddym, ktory je tu na csfd. Pre predskolakov a ich rodicov to bol celkom sok, ale ja som dodnes vdacny cloveku, ktory ho tam vylepil:) Od toho okamihu som ten horor chcel strasne vidiet..podarilo sa mi to o par rokov neskor tajne jednym ockom odsledovat v TV. Ako to uz povedala Heather Langenkamp v Novej nocnej more..kazde dite zna Freddyho, jako Santa Clause nebo King Konga.

Predátor (1987)

Nechce sa mi verit, ze ma tento film uz 30rokov a vobec mu neubuda na kvalite..resp. sa mu dodnes vobec nic podobne nevyrovna. Nadcasova klasika.