Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase (1992)

Rovnako kvalitne pokracovanie, no mne sa pacilo este viac ako jednotka...dalsie typy hororov nahadzane do jedneho snimku..mumiu, upirov, ci vlkodlaka tentokrat vystriedal Frankenstein, alebo brakovo posobiaci votrelec z vesmiru. Anthony Hickox sa Voskovymi muzeami snazi vzdat hold roznym druhom hororu a treba sa na to aj tak pozerat. Je to proste umyselna zlatanina s plno odkazmi na klasicke horory :) Piata hviezda za ucast Brucea Campbella. Ten vedel do coho ide ;)

Voskové muzeum (1988)

Intersonicova klasika mojho detstva..dabing mi rezonoval v pamati dlhe roky. Voskove muzeum samozrejme zahrna viacero nametov na horor, ako su upiri, vlkodlak, mumia a ine. Aj v dnesnej dobe je to stale kvalitny horor s dobrou hudbou.

RoboCop (1987)

Akcna scifi klasika..a opat ten Pavel Travnicek na jednohlasom dabingu.

Maso a krev (1985)

Stredoveka fantasy rozpravka pre dospelych. Vhs jednohlasy dabing Pavla Travnicka ma dost vytacal a uspaval zaroven.

Cybernator (1991)

Eroticky scifi trash. Ulet s tupym dabingom od D Alvim video, ktory ma vzdy necha zdriemnut si.

Msta přichází z močálu (1982)

Cravenov rukopis zacal byt citelny a čitatelny az po Nocnej more,alebo po Shockerovi, ci Lide pod schody. Toto je zabavka bez znamok hororu. Jedna sa o komix s nadychom sedemdesiatych rokov. Ale dalo sa to dopozerat..hlavne druha polovica filmu.

Zmrtvýchvstání (1991)

Dobrodruzny horror s podmanivou hudbou a atmosferou. Kvalitou na urovni Reanimatora. Nepredvidavy dej az do konca filmu.

Mommy's Epitaph (1987)

Nadrzana psychopaticka furia, ktora vrazdi ludi a clenov rodiny. Tupy scenar a postavy. Scenou s potkanom a vedrom sa inspirovali aj vo filme Rychlo a zbesilo 2, kde pouzili totoznu praktiku..no bez finalneho konca. Celkovo je film podobny Dentistovi ci Stepfatherovi s napinavou hudbou a zvukovymi efektami. Milovnikom zanru urcite odporucam.

Duna (1984)

Psycho sci-fi a futuristicke fantasy dielo. Lynchova vizia, pribeh, efekty, masky, kostymi a kulisy robia z tohto filmu jedinecnost svojho zanru.

Únik z temnot (1990)

Uz to tu bolo povedane viackrat Exorcista, Amityville, Poltergeist a pridam este naznaky Hellraisera a Freddyho Kruegera v skolskom autobuse. Odkazov na ine horrory bolo mozno viac. Stoji za pozretie.