Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

V tomto diely boli pouzite vyborne masky, ale ta Freddyho je najhorsia zo vsetkych casti vobec. Stvrty a piaty diel su kvalitou na podobnej urovni a Freddy je opat dost vtipny..az divak zabuda na to, ze pozera horror.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

V tretom diely stvorili Freddyho, ako vtipneho chlapika, ktory vzdy hodi nejaku tu hlasku pri kazdej killovacke.. tento trend prischol Freddymu aj v dalsich troch pokracovaniach, takze aj tento diel je plny humoru. Pre mna ale najslabsi diel.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Robert Shaye dal tretiu moznost Nocnej more a po menej uspesnej dvojke prisla o dost zabavnejsia tretia cast situovana v "blazinci". Mierne fantasy ladenie tu snom vyslovene svedcalo..killovacky boli vynaliezave a obohatene o vtipne hlasky..prave tento diel odstartoval Freddyho vtipnejsiu stranku, ktoru uz reziseri pouzivali aj v stvrtom, piatom a siestom pokracovani.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Kazdy diel ma nieco do seba, takze mam rad aj tento..velkou chybou dvojky je kamera a strih..Freddy je v zaberoch moc dlho a opozera sa..to ma za nasledok, ze nevzbudzuje hrozu..nieco podobne vyhlasil uz Craven v jednotke a Kruegera drzal viac v pritmi..tvrdil, ze maska nie je dost hroziva..ale prave tato maska bola jedina, ktora narozdiel od inych dielov neposobila vtipne. Zaciatok filmu je klasicky Elm streetovsky, a vlastne ani cely priebeh filmu nenudi a je pekne zahadny.

Lunapark smrti (1985)

Particka psychoteenagerov terorizuje dvoch surodencov a adoptivnych rodicov. Na cele gangu je este soplavy James Spader. Ak ste si mysleli, ze bol najvacsia karieristicka ku*va vo Vlkovi s Jackom Nicholsonom, tak ste sa mylili..v tomto rannom snimku exceluje na plnej ciare dusevnej nechutnosti od tvorcu filmu Piatok trinasteho.

Lesní duch (1981)

Sam Raimi prisiel s niecim, co sa zapisalo do dejin horror filmu uz naveky. Zbytocne sa rozpisovat o tomto kulte nema vyznam. Paci sa mi, ze Raimi zanechaval vo filme odkazy na prace Wesa Cravena. V dome plagat filmu Hory maji oci a v Evil dead2 vraj reziser nechal po dobu nakrucania filmu zavesenu rukavicu Freddyho Kruegera na chatrci, kde sa tento horror nakrucal.

Armáda temnot (1992)

Splatter preneseny do stredovekej doby. Fantasy hororova zabava aj pre mladsieho divaka.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Pre mna vlajkova lod splatter horroru a absolutna modla.

Ultra Force 2. (1989)

Tieto Hongkongske akcnaky su totalny masaker. Doteraz neprekonane. Co herec, to kaskader. Ziadne rozdiely v pohlavi a surove mlaticky. Nevydarena posledna scena zapisana do historie akcneho filmu, kedy po vybuchu plamene zachvatili troch hercov. Najviac to schytala najkrajsia bitkarka Moon Lee.