Titanic (1997)

James Cameron ukazal v jednom trojhodinovom filme, ze dokaze spojit katastroficku udalost s romantickou dramou, ktora nie je ani na okamih lacnym pribehom. Tak ako som bol priklincovany na premiere v sedadle v kine, ked som mal 12 rokov, tak to prezivam aj teraz ked mam 32. Velkolepy film s dychvyrazajucimi efektami a dojemnou hudbou. 5* je sakra malo.

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Klasicky sedemdesiatkovy horror. Nudny dej, ale vyborne masky, efekty a hudba. Prechody medzi scenami su komixoveho typu a dobovo sedia. Hooperov treti najlepsi horror. Videne na vhs 112min.

Čarodějky (1990)

Horror pre mladsieho divaka..kludne pre zacinajuceho skolaka. Film ma obcas mrazivu atmosferu, ale nestraca na zanrovitosti rodinneho filmu. Moj 8rocny syn to ma velmi rad a obcas si to pozrieme na vhs. Prinieslo Warner home video v r.92.

Cyborg Cop II (1994)

O nieco lepsie pokracovanie, mierne podobne Univerzalnemu vojakovi, no na o dost horsej urovni..v 90. rokoch sa roztrhlo vrece s kyborgami a tento snimok patri asi aj medzi tie najlepsie.

Cyborg Cop (1993)

90. roky boli roky cyborgov na kazdy sposob. Toto becko s efektami na urovni trash snimku si zasluzi do rodiny kyborgov patrit urcite. Pri boji tancujuci Bradley je nieco tak zle, ako ked Dudikoff otvori hubu v Americkom ninjovi. Sranda musi byt.

Cyborg (1989)

Pyun nam tymto surovym filmom s miestami nechutnou atmosferou ukazuje svoj pohlad na nedaleku buducnost postapokalyptickeho sveta. Pre mna jeho naj dielo a medzi beckami si zasluzi plny pocet hviezd a jednu * navyse z nostalgie. Prvykrat som to videl ako dieta u susedov s jednohlasym dabingom a bol som sokovany.

Rytíři (1993)

Medzi beckami je to jeden z najlepsich snimkov svojej doby a druha najlepsia pyunovka. Zaujimava doba a lokacia pre cyborgske scifi. Kto si ulietava na trash filmoch a toto ho minulo v pozicovni vhs, mal by to rychlo napravit a pozriet.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Kazdy kult by mal ostat uzamknuty v pomyselnej sieni slavy. Ale vzdy sa najde niekto, kto sa chce na genialnych napadoch a viziach prizivit. Toto je proste zlatanina votrelcov, predatorov a Hviezdnej brany dokopy. Ale opat musim povedat, ze keby neboli vsetky tie dokonale filmy vopred natocene a toto by boli jedini predatori/votrelci, tak by som to hodnotil asi lepsie.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Pamatam, ze som sa do kina velmi tesil na pokracovanie, ktore malo nadvazovat na predchadzajuce tri casti. V tej dobe som bol aj viac nadseny po dopozerani..dnes si myslim, ze by tento diel ani nemusel vzniknut a mohlo toto filmove scifi dielo skoncit pri trilogii. Ak by som ho mal ale hodnotit nezaujato voci predchadzajucim trom dielom, tak by som mu dal 4hviezdy. Ako akcny film je to pekne pozeratelne a napadite..vadili mi vsak niektori herci a s nimi spojene sceny, ktore boli az moc priblble, a to sa ani v jednom z minulych dielov nestalo.

Poltergeist III (1988)

Tretie pokracovanie je krok mimo od na seba nadvazujucich prvych dvoch casti. Nevidiet 1 a 2, tak by som mozno cenil tento snimok viac. Tato mestska lokacia je trosku zvlastna pre ducharinu, ale urcite sa to oplati pozriet. Na malu herecku uz jasne vplyvalo jej ochorenie a v tomto tretom diely vyzerala v tvary, ako by uz bola po styridsiatke.