Bílí muži neumějí skákat (1992)

Kultova zalezitost pre nadsencov streetballu. Vela vtipnych hlasok...Woody a Wesley k sebe proste ladia ako Yin Yang a robia z tejto chabej temy napinave sportove drama.

Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Podarene pokracovanie zo spinavych ulic New Yorku, plneho kriminality a tahajuceho sa horuceho syra na cerstvo ukrojenom kusku pizze. Ceresnickou na pizzi je koncert Vanilla Ice v zaverecnej scene filmu. Davam o hviezdu viac nez prvemu dielu.

Želví nindžové (1990)

Infantilne pozeranie..ale malo to vzdy nieco do seba. Klasicka New York atmosfera spinavych ulic, kanalov a kriminality. Pre mladeho divaka v 90. rokoch to bol velky tahak. Trefny dabing a pizza to len doplna :)

Mutant na bounty (1989)

Zmutovany saxofonista na kozmickej lodi + dementni zaporaci..mimimalisticke kulisy tipicke pre trash snimky na prelome 80./90. rokov. Vtipne hlasky..ale celkovo je to scifi nuda bez masiek, kostymov a efektov. Trosku mi to pripominalo Cerveneho trpaslika, takze odporucam fandom tohoto serialu.

Batman (1989)

Najtemnejsi Batman..nieco podobne sa zopakovalo uz iba v Batman sa vracia. Od tohoto filmu sa stal z Batmana kult aj pre dalsie generacie a o to sa zasluzil Tim Burton svojou bezchybnou viziou. Pamatam si, ze sa to k nam dostalo v 90. roku v povodnom zneni bez tituliek ako aj Votrelci, alebo Terminator. Jack Nicholson ma svojim hranim v tej dobe ohromne desil. Miestami dej pripominal viac psycho thriller nez comix.

Nová noční můra (1994)

Najmainstreamovejsia mora zo vsetkych. Robi to hlavne dej odohravajuci sa v realite. Cize vo filmovom prostredi Hollywoodu a New Line Cinema. Dejovo prenasajuci sa k prvemu dielu. Maska ma uz ako chlapca s kazetou z pozicovne velmi sklamala. Zmena nepristala ani hereckemu prejavu Englunda..z Freddyho spravil suchara Freda pripominajuceho nudneho zabijaka podobnemu skor Jasonovi nez sialenemu a hlaskujucemu Kruegerovi. 5* davam hlavne za napad priviest sen do reality a realitu v sen. Za ucast viacerych hercov z predchadzajucich dielov a ludi okolo New Line Cinema.

Batman se vrací (1992)

Po super Batmanovi prichadza Burton so super Batman sa vracia. Naladovo pripominajuca Strihorukeho Edwarda. Danny Elfman ako vzdy hudbu na vybornu. Winston v plnej parade. Neviem si predstavit lepsie spracovanie tohoto komixu.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Skok z 80. do 90. rokov je mierne citelny, ale Freddy bol vzdy zabavny a tento diel to len potvrdzuje. Robert Englund sa tu odtrhol z retaze a z Elm street spravil hotovy cirkus. Velmi vela vtipnych hlasok. Herci neboli otravni, ako to byva pri dnesnych teenage hororoch. Davam lepsie 4*

Ghosts (1996)

K tomuto ani nie je potrebne nic dodavat. Uchvatne pozeranie..dvaja velikani Winston a Jackson. Nadupana choreografia a masky.

Oni žijí! (1988)

Bud poslusny - Milujte sa mnozte sa - Nepremyslaj-konzumuj - Sleduj TV - Nakupuj - Nemysli - Spi - Nepochybuj - Nemaj fantaziu - Posluchaj a prisposob sa.... Carpenter je sku*veny genius a vizionar. To, comu ludia stale nerozumeju, on uz popisoval vo svojich filmoch pred 30 rokmi. V tomto masovu hypnozu, ktoru v beznom zivote tvoria reklamy. V peknom scifi kabate. Carpenter ma tymto filmom nepriamo priviedol k tomu, ze uz 8 rokov nemam tv stanice a teda ani reklamy.