Žabí teror (1988)

Taka mila vtipna scifi beckova komedia.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Carpiho fantasy, ktore sa neberie moc vazne. Klasicka minimalisticka temna atmosfera, na aku su Carpenterovi fanusikovia zvyknuti. Vyborne efekty, najma v scene v budove, ked pride burka so smaragdovo zelenou nocnou oblohou s troma bojovnikmi, doplnena o uchvatnu syntetizatorovu hudbu Carpenter x Howarth. Pre mna je to jeden z jeho naj filmov a jeden z naj filmov vobec. Od becka to ma xy urovni daleko..hit z undergroundovych kinosal..kult s komixovou viziou od jedneho z najpozoruhodnejsich filmovych tvorcov vsetkych cias. 5* je sakra malo.

Kouzlo draka (1991)

V 94om som si to pozical jedno sobotne rano, aby som to vratil do pozicovne az v pondelok. 4x videne za vikend. Odvtedy som tento film nepozeral. Az dodnes, kym som zohnal VHS. Tchaj-wansky celovecerny ulet podla japonskeho anime. Mega vyprava, masky, efekty, hudba. Akcna naloz plna kung-fu a vybuchov. Vtipne momenty. Oddychovka. ❤

Americký ninja (1985)

Firsrenberg to s ninjami, samurajmi a cyborgami vedel. Kedysi kult. Nezabudnem na jednohlasy dabing.. Pyunov Cyborg a Firstenbergov Americky ninja boli jedny z mojich prvych filmov videnych s jednohlasym dabingom. Su to becka a treba sa z toho pohladu aj na to pozerat.

Americký ninja 2 (1987)

Toto je proste nostalgia. Armada Ninjov. V ramci akcnych beckovych snimkov o bojovych umeniach si zasluzi 4*. Vzdy mi bude rezonovat v usiach Clintonova hudba zlozena z roznych perkusii.

Americký ninja 3 (1989)

Absolutne nerozumiem nizkemu hodnoteniu. Tento diel je kvalitou urcite na urovni Firstenbergovych prvych dvoch dielov. Pekne bojove sceny bez strihov, ktore by kamuflovali udery. Bradley prekvapivo dobre zvladnuta choreografia..ano o hodne pomalsie a nedotiahunute pohyby..Bradley nie je Van Damme, ale aj tak si zasluzi pozornost. Ucast Jamesa ma opat bavi a Clinton hudbou dava filmu opat tu atmosferu predchadzajucich casti.

DNA - Stvoření netvora (1997)

Dobrodruzne scifi na urovni tv filmu. Zle digitalne efekty tomuto snimku podkopavaju nohy a zabijaju aj tych par slusnych zableskov filmarciny. Celkovo sa film berie moc vazne a hra na filmy typu Predator. Tvorcovia by spravili lepsie, keby atmosferu mierne odlahcili a netlacili tak na pilu. Bez smiesnych digitalnych efektov, ako napriklad vybuch vrtulniku, by sa to dalo este hodnotit lepsie..prisera nevyzera az tak zle. Na vhs prinieslo Video-Spoj.

Amityville 1992 (1992)

Nadych osemdesiatych..fajn krvave sceny..ono ani nie je co pisat..pointa filmu je vzdy podobna..za scenu so psom 3*

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Toto pokracovanie je o trosku viac mysteriozne, ale rovnako morbidne, ako jednotka. Ashley Laurence opat oslniva. Na chvilku sa objavil aj Gorman z Votrelcov (Bill Hope). Na mna je kazdy Pekelnik moc chladny a vazny. Ale to mu na kvalite neubera.