Dvojník (2013)

Budem úprimný, pre mňa to bol zážitok. Štylizácia, herci, scenár, parádny koniec, jemne hipsterstvom líznutá kamera a v neposlednom rade parádny soundtrack. O dosť iné ako Ayoadova prvotina, ale snáď aj o fúzok lepšie. Len tak ďalej. Potešilo aj cameo Morrisa. (Osobne toto podpriemerné hodnotenie veľmi nechápem.)

Jam (2000) (seriál)

Pozriete celého tohto seriálu považujem za svoj najväčší úspech v oblasti sebatrýznenia. Dokonale zahraná, šialene natočená smršť toho najtmavšieho čierneho humoru (retardované sestry ako biele mäso, rakvy na potrat, naozaj všetko), ktorý skutočne neodporúčam pozerať naraz. Morris má očividne nejaký problém (drogy to nebudú) a tento seriál mi to len a len potvrdil. Zrejme aj tí najväčší zástancovia najtvrdšieho humoru budú mať s prezentáciou týchto skečov problém, ale je to rarita, o tom niet pochýb.

Paddington (2014)

Super, v tej záplave amerických rodinných filmov bez nápadu je Paddington vyslovene dokonalosť. Aj deti, aj dospelí si nájdu svoje (a prekvapivo si toho dospelí nájdu možno aj viac - viď "podprahová" reklama na Oreo, vypchaté zvery a kopec absurdít). A Capaldi konečne našiel nejakú rolu, vďaka ktorej si ho zapamätáme :).

The Mighty Boosh Live (2006)

Paráda, Fielding a Barratt naživo so všetkou energiou, ktorá sa dala z toho dostať. Fieldingov humor je síce občas trochu trápny a hlavne trochu pokazil postavu Hitchera, ale Barratt to celé ťahá a to perfektne. Fulcher je poriadny pankhart a Berryho cameo veľmi potešilo. I'm Old Gregggg...

Leviatan (2014)

Pre mňa osobne ten slabší Zvjagincev. Až na fantastické dlhočízne zábery je to totiž dosť... všedné, klasické, otrepané. Nejak som sa ani nedokázal vžiť s postavami ako napríklad v Návrate a vo Vyhostení. Tak či onak sa to vidieť oplatí, už len kvôli spomínaným záberom.

Čtyři lvi (2010)

Objektívne skôr štyri, ale toľko úžasných nápadov po kope sa len tak nevidí. Ale čo iného čakať od Morrisa. Posledných päť minút je inak dosť vážnych a mrazivých. Dancing in the moonlight...

AD/BC: A Rock Opera (2004) (TV film)

Celá súčasná špička britskej komédie v 30 minútovom muzikále o zrodení Ježiša z pohľadu krčmára. Richard Ayoade ako Jozef, no proste paráda!

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Film, ktorý sa od podobných tuctových príbehov odlišuje snahou nebyť tuctový. A prečo vlastne nie? Veď sa mu to aj výborne podarilo. K Andersonovi by som to prirovnal len jednoducho výraznou režisérskou pečiatkou. Som zvedavý na Ayoadove ďalšie počiny.

Mighty Boosh (2004) (seriál)

1. séria - paráda, niečo tak originálne sa zjaví raz sa desaťročie a väčšinou len v britských vodách. Skvelá dadaistická šialenosť s najdivnejšími piesňami a nazi korytnačkou, komunistickým medveďom Ivanom, rockovými opicami z opičieho pekla a s pre mňa kultovou hláškou: "Človeka by nikdy, opakujem nikdy, nemali nútiť prezliekať sa za pandu". 2. séria - Zo začiatku trochu strach z pár zmien (predali im kulisy zoo), ale od druhej časti opäť fantastická jazda bizarností a šialených dokonalostí. Old Greg s mužínou, vraždiace babky, Naboo z inej planéty, návrat Hitchera a hlavne perfektné finále, pri ktorom sa nedalo nesmiať. 3. séria - Pomerne prudký zostup kvality, škoda. No aj napriek slabej S3 hodnotenie zostáva.

The Big Fat Quiz of the Year (2004) (pořad)

2006 - Toto sa podarilo. Vynikajúci Williams a jeho preplávanie kanálu. Konečne navyše vyhrali Gothi a takmer úplne férovo. Prvýkrát to k tomu bolo aj relatívne napínavé až do konca. 2007 - Slabšia časť, ale s výbornými momentami. Brydon je síce vtipný ako v QI, ale Mitchell ako vždy skvelý. No a potom ešte obligátny Ross a gotickí detektívi s vlasmi z iného vesmíru. A myslím, že práve tu si Carr uvedomil, že sa podobá na Hitlera. špeciál 2007 - Tu skôr mrzí, že vzhľadom na hostí to mohlo byť o dosť lepšie, ale aj tak potešilo. 90's (2013) - Ayoade opäť raz najväčší klad a to niekedy ani nemusí nič hovoriť! 00's - Tiež jedna z tých slabších, ale minimálne dve hlášky nezabudnuteľné. Richardova otázka, či Carr dokáže zo seba spraviť legálne koláč je dokonalá. 2008 - Podarené, najmú Sean Lock konečne povedal to, čo si o tých deťoch všetci myslíme :). 2009 - Paráda, Brydon, Ross, Mitchell tentokrát naplno. Odteraz budem Carra volať už len Tennis playing fuck :D. 2010 - Až na legendárnu scénu s problémom studenej vody R. Ayoada, to v druhej polovici trošku stráca dych. Ale tá prvá je vážne skvelá, prekvapil najmä McIntyre. 2011 - Tu sa veľmi nepodarili hostia. Miranda s Williamsom sú dosť tragickí a Izzard je miliónkrát lepší ako stand-upista. Williams to ako tak drží nad vodou, no a Olivera som nejak nepochopil. 2012 - Corden a Whitehall trošku na vážkach, občas mali skvelé momenty, ale často im to aj veľmi nešlo. Avšak Richardove hlášky sú neprekonateľné. 2013 - Skvelé zloženie, Dara, Jack, Fielding, Richard, radosť pozerať :). A chcem Carrove DVD s moriakom. 2014 - Geniálna časť, najskôr som sa bál, že Mel B tam bude ako päsť na oko, čo v podstate aj bola, ale o to bolo čarovnejšie. Škoda trošku menšieho priestoru pre Richarda a Davida. 2015 - Desaťročný špeciál. Fielding s Brandom fantastickí, Carr už chudák nevedel, čo má robiť. Smskovanie s Chicom stálo za to. 2015 - Klasická novoročka. Rob Brydon a jeho megalomanský puč o kreslo moderátora. Bad dong!