Voskovec & Werich, paralelní osudy (2012) (TV film)

Fantasticky spracovaný dokument. Netušil som, že ich v Amerike prakticky podporoval samotný Orson Wells. Celé je to prakticky z ich korešpondencie, ktorá vyšla nedávno aj knižne, ale tu je spracovaná o dosť pôvabnejšie, musím len odporúčať.

Stalker (1979)

Čo k tomu povedať? Majstrovsky vizuál, dokonalé dlhočízne scény a hutná, stúpajúca atmosféra. Priznám sa, že s interpretáciou príbehu mám problémy, ale verím tomu, že čím viac filmov od Tarkovského uvidím, tým viac ho pochopím.

Silver Bells (2005) (TV film)

Taký film o ničom k vianočnej atmosfére a k pojedaniu pomarančov. Hercov by ste však darmo hľadali.

Apocrypha (2009)

Scéna s obálkou knihy dokonalá. Priame, k veci a kruté, vynikajúca záležitosť.

Vyhoštění (2007)

Geniálna ústredná dvojica Lavroněnko-Bonneviová, ale až príliš uťahaný scenár. Najsilnejší je úvod, scéna s potratom a záver. O dosť slabšie oproti Návratu, ale aj tak veľmi pekné dielo nesúce vlastne aj podobné znaky, najmä čo sa týka hudby a skvelého strihu. Zvjagniceva už zo svojho hľadáčika nepustím.

Strážci Galaxie (2014)

Klišovitý, otrepaný príbeh, ale so sympatickými postavami a hlavne s celkovo odľahčenou atmosférou, bez ktorej by nemal šancu uspieť. Záporáci dosť o ničom, už si popravde ani nepamätám, akej farby boli. Aj napriek tomu však film považujem za jednu z tých podarenejších Marveloviek.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Človek by čakal, že sa Hayden o tom herectve po Klony útočia čosi naučí, ale on nie, stále vie len tri výrazy, z čoho jeden jeden je akože vážne a druhý akože rozpoltený a tretí som si vymyslel. Nebyť záchvevov stupidného humoru, nelogičnosti, príšerného Haydena a nudnej Natalie, bol by to kult.

12 podmínek k dědictví (2006)

Nebyť hereckého polena Drewa Fullera, film by mohol byť omnoho lepší. Takto je to len mierny nadpriemer.

Tajuplný vlak (1989)

Ďalší z veľmi podarených kúskov Jarmuscha. Prvá poviedka (Far from Yokohama) a druhá (The Ghost) boli o fúz lepšie ako posledná, ale tá zase mala Steva Buscemiho, takže sa to vyrovnalo. Blue mooon...

Dating Naked (2014) (pořad) odpad!

Smršť patetických sračiek s rádoby múdrymi rečami hlavných protagonistov, ktorá sa odohráva na zasranom ostrove a o tom aj prakticky je, o hovne. (Pardon za slovník, ale chcel som presnejšie odzrkadliť samotnú šou.)