Annie Hallová (1977)

Prvá 3/4 hodinka je super a za 5*, no film v druhej polovici trocha stráca konzistenciu a dych. Stále však film výnimočný :)

Kid (1921)

Scéna, kde John kričí z auta, aby ho vrátili Charliemu je po kinematografickej stránke absolútne dokonalá. Ani so zvukom a farbami by to nešlo natočiť lepšie. Bolo niekedy niečo horibilnejšie vo filme?

Spáč (1973)

Môj prvý a určite nie posledný Allenov film. Veľa tu už bolo napísaného a s veľa aj súhlasím, ale zaujímalo by ma, či tie malé throw-away lines tipu: "Už som sa 7 hodín nesprchovala," boli myslené tak, ako si myslím. Inak skvelá vec. Škoda, že je to smiech cez slzy. A tá rádoby vtipná hudba do toho pasuje geniálne.

Světla ramp (1952)

Labutia pieseň. Krásne zhodnotenie seba samého a pochopenie, že donekonečna to tak byť nemôže. Lepšie však pán majster koniec jednej obrovskej a nezopakovateľnej kariéry nemohol natočiť. Jediný film, kde Chaplinova postava zomrie pred kamerou. Záverečná scénka s Keatonom je nezabudnuteľná. Bravo!

Pan Verdoux (1947)

Veľa ľudí vyčíta Charliemu to, že svet neskôr začal brať príliš vážne. No práve to sa mi na ňom páči. Dokáže všetko, čo si myslí povedať a pritom to pekne zahaliť do deja filmu. Samozrejme nezabudne zamiešať svoj typický humor. Čím ďalej sa do jeho kinematografie dostávam, tým viac ho obdivujem a tento film považujem za jeden z najlepších.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Veľmi dobrý tv film, ktorý však často ruší nasilu dosadzovaná hudba. Inak Noah Wyle výborný, no Anthony Michael Hall mi ako Gates moc nesedel. So všetkým však pekných 3/5.

Zlaté opojení (1925)

Ďalší skvost. Scéna s topánkou a scéna s domom sú nezabudnuteľné minúty filmografie.

Světla velkoměsta (1931)

Chaplin nikdy nezostarne. Ten človek dokáže jedným obrazom na smutného trampa vyždímať viac emócii ako mnohé filmy za celú svoju stopáž. Ďalší vynikajúci film s prekrásnym záverom. Chaplin je génius, Chaplin nikdy nezostarne, Chaplin nikdy nebude zabudnutý a nikdy nesmie byť zabudnutý,

Cirkus (1928)

V poradí moja 3. videná Chaplinovka. A oficiálne uznávam, že Chaplin je génius, ktorého už zrejme nikdy nikto neprekoná. Na druhej strane je však smutné, že na 84 ročnej komédii sa zasmejem viac, ako na takmer čomkoľvek v súčasnej produkcii. Inak najlepší gag filmu určite naháňanie koňom počas celej stopáže :D. 9/10

Moderní doba (1936)

U mňa druhý videný Chaplin. Pozeral som ho cestou vlakom a pri scéne, kde Chaplin "skrutkuje" ako odušu som to proste nevydržal a rozrehotal sa na celé kupé (kde inak sedeli 4 nemci, ktorí si imho mysleli (súdiac podľa knírku), že pozerám niečo s Hitlerom). Chaplin je génius a toto je nenapodobniteľný film.