Mafiáni (1990)

Deti, ktoré sa na niečo hrajú a keď to pukne, obracajú sa práve na tú stranu, o ktorej hovoria, že ju "nahrádzajú". Asi najlepšie zobrazená úbohosť a retardácia ľudí, ktorí sa pasujú za polobohov. Herci si film rozdelili po tretinách, prvá patrila Liottovi, druhá Pescimu a tretia rozhodne De Nirovi. Týmto snímkom si Scorsese u mňa utvrdil miesto v TOP 10 režiséroch (Hej, viem, že ho to isto trápi). (Pesciho by som nechcel stretnúť.)

Tenkrát v Americe (1984)

Slabších päť. Chýba tomu väčšia konzistencia, niektoré scény sa len snažia šokovať a sú prebytočné, ale inak geniálne. Megaopus kvalít, aký som od Godfathera nevidel. Dokonalé príbehy zo "stredných a starších" rokov a trošku menej zaujímave z úplnej mladosti. Herci skvelí.

Petr Veliký II (1938)

Veľmi dôstojné ukončenie. Prvý diel má síce trochu naviac, no aj tak je to perfektne zvládnutý veľkofilm.

Petr Veliký I (1937)

Simonov a Čerkasov absolútne fenomenálni. Už dlho som si tak neužil herecké vystúpenie, ako Simonovho Petra Veľkého. Z toho chlapa srší charizma na kilometre. Rok vzniku je určite na filme vidieť, ale v komorných scénach je film bezchybný.

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Geniálny oddychový film. Jedinou výtkou je možno prepálená stopáž, ale inak výborná zábava na Sobotu večer.

Děrsu Uzala (1975)

Капитан! Капитан! Твоя худой человек! Príbeh dokonalé stvárnený, v ktorom niet vyslovene nevydarenej scény, alebo prebytočnej. Každá jedna má svoje miesto v dokonalom koncepte. Radosť sledovať.

Kill Bill 2 (2004)

Rozhodne úplne iný film ako jednotka (ktorú tiež milujem), ale dvojka sa mi páči o niečo viac. Menej akcie, viac dialógov zatajujúcich dych, ktoré na Quentinovi tak obdivujem.

Hana a její sestry (1986)

Michael Caine jediným negatívom. Inak Woody tak, ako ho poznáme, po stýkrát to isté a po stýkrát úplne iné :).

Ilja Muromec (1956)

Ako už spomínali ostatní, vizuálne absolútna pecka. Kochať sa môžte naozaj takmer každým záberom. Málokedy u mňa zvíťazí forma nad obsahom, no práve Iľja je výnimka potvrdrzujúca pravidlo. Je tam pár WTF momentov, ale dá sa to oželieť. Jednoznačne úžasný film, keď povážime dobu, kedy vznikol. Klobúk dole.

Šťastný Jim (1957)

V pohode komédia, ktorej však až príliš často dochádza dych. Na Britov dosť podpriemerné.