Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Výborná ústredná dvojica a perfektný scenár, ktorý však miestami nudí. V rámci legendárnych gangsterských filmov určite niekde nižšie, ale stále je to veľmi kvalitná adaptácia - bohužiaľ (alebo bohuvďaka) je ziggurat omnoho vyššie.

Gangy New Yorku (2002)

Film bez emócii, absolútne chladný. No začínam mať podozrenie, že to bol jeho zámer. No práve touto chladnosťou, emocionálnou prázdnotou je veľmi originálny a hlavne nezabudnuteľný. DiCaprio zatienený neskutočným Lewisom - jeho koncert sa dal očakávať už po úvodnom "nálete" naňho. Gangy nie sú dokonalé, chýba im konzistencia a majú prepálenú dĺžku (no nudné určite nie sú). Výprava je skvostná a zobrazenie New Yorku dychberúce, nepríjemné a veľmi autentické (predpokladám).

Poslední pokušení Krista (1988)

Jednu hviezdičku uberám za to, že záverečný zvrat som odhalil ešte keď začal. Inak perfektný Dafoe, ale niečo je na tom filme zvláštne, niečo, z čoho sa necítim dobre, keď si naň spomeniem.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dlho som odkladal pozeranie 12 rozhnevaných mužov. Po desiatich minútach som vedel, že som urobil obrovskú chybu a po hodine som prišiel na dve veci. Tá prvá je, že tento epický, komorný geniálny film sa definitívne zaradí do Topky mojich filmov z dôvodov, ktoré tu nebudem rozoberať a po druhé, že si musím pozrieť viac vecí s Henrym Fondom.

Letec (2004)

Prepálená dĺžka. Osekať to o 20 minút, dať viac priestoru Aldovi a je to za plný počet. DiCaprio dokonalý a Blanchettová s Beckinsale taktiež. Osobne viem pochopiť aj menšie hodnotenia, nie je to film pre každého, no ten, komu sadne, si ho užije naplno.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Tinman a Scarecrow sú super, ostatní trochu zaostávajú, hlavne mi tu takmer vôbec nesedela Judy Garlandová. Inak pekná rozprávka, kde sa raz za čas objaví aj celkom pekná myšlienka (to s diplomami pobavilo), no aj tak si nemôžem pomôcť, ale viac ma bavili tie časti v Kansase, a to asi nie je dobré.

Joking Apart (1991) (seriál)

Veľmi dobrá vec z produkcie BBC a z pera Stevena Moffata. V podstate tu opisuje svoj život a svoje rozpadávajúce sa manželstvo - až na to, že tu sa hlavná postava aj ožení aj rozvedie za jeden diel a zvyšok je poskladaný z flashbackov, ale aj z "prítomnosti". Hlavná postava je perfektná zahraná/napísaná a vedľajšie postavy sú správne uletené. Steven Moffat jednoducho vie.

Párování (2000) (seriál)

Určite to má svoje chybičky krásy, hlavne 4. séria, ktorá stráca odchodom Jeffa, ale aj tak ide o perfektný sitcom, plný skvelých momentov. Najlepšia postava Patrick/Jeff.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Toto bol ten najdivnejší seriál, ktorý som v detstve videl. Ale pákrát som to pozeral.

Pí a jeho život (2012)

Film vtipný, svižný, originálny a s "prekvapivým" zvratom. Parádná vizuálna stránka už len dodáva celkovému koloritu spleti myšlienok a obsahu. Skrátiť to tak o 15 minút a mohlo to byť ešte o kúštek lepšie.