Žiješ jenom dvakrát (1967)

To bola taká zábava :D. Páči sa mi, že Japonci majú železné dvere, no stenu z dákeho krehkého materiálu :D. Najvtipnejšia Bondovka z prvých piatich, no už mi začína liezť na nervy to jeho fluidum. Hurá na Lazenbyho!

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Perfektný Bond. Všetko, čo si v prvých 15 minútach sľúbil, aj pekne splnil. Vyvážená akcia/dej a skvelí herci. Ideálny akčný film.

Banáni (1971)

Tieto "trhlé", ale inteligentné filmy naozaj môžem. Dáva to síce zmysel ako vesmír a všetko okolo, ale to je zrejme pointa, že áno?

Láska a smrt (1975)

Tak tento film si zaslúži omnoho väčšiu pozornosť než tú, ktorú dostáva. Majstrovské dielo a pre mňa (zatiaľ) najlepšie dielo Allena. Tak hláškami a gagmi nabitú komédiu som pekne dlho nevidel. A Diane Keaton bola taktiež skvelá. (BTW: Čírou náhodou som videl v jeden týždeň aj Seventh Seal od Bergmana.)

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

V rámci Allenovej tvorby jeden zo slabších filmov. No v rámci súdobých komédii určite veľký nadpriemer a hlavne sa človek zasmeje, čo u súčasnej tvorby moc nehrozí :). A koniec perfektný - fireworks!

Pelíšky (1999)

No áno, to ešte boli časy, keď si všetci mysleli, ako úžasné sa budeme mať :). Ale nevadí, ako komédia to funguje dobre. Škoda len toho vyobrazenia "mládeže". To režisérovi vôbec nevyšlo.

V jako Vendeta (2005)

Geniálny film, ktorý ma však opäť presvedčil, že Natalie je veľmi zlá herečka s pár pózami.

Blade Runner (1982)

Niekde medzi 3* a 4*. Ridley sa ukajáva na vizuále. Bohužiaľ všetko sa deje príšerne pomaly, čo by nebol až taký problém, no linka, ktorá sa začne v tretine filmu pokračuje o hodinu neskôr. Tentokrát musím súhlasiť s tým, že Ridley neovládol obsah. Hýri nápadmi, no nie scenáristickými. A mne osobne tu moc Ford nesedel, za to E.J. Olmos bol skvelý.