Velký Gatsby (2013)

Film na mňa pôsobil presne ako kniha, čo sa týka emócii. Celý čas som mal pocit, akoby som sledoval len dokument o nejakom mužovi, ktorý sa kedysi dávno zaľúbil a pod. Presne tak to však vyznelo aj vo Fitzgeraldovom románe. Čiže pre mňa trafil Luhrmann klinec po hlavičke a audiovizuálne excesy len spríjemnili zážitok, ako aj skvelý DiCaprio a obstojný Maguire. Skvelá adaptácia, klobúk dole. (CGI občas liezlo na nervy.)

Magnolia (1999)

Strhujúca, energická, dramatická a hlavne originálna bomba, ktorá ani chvíľu nenudí, hodí na vás žaby a vy si po celý čas hovoríte, aké je to celé strašne fajn. Nezabudnuteľný zážitok.

Četa (1986)

Kubrickov pohľad je omnoho lepší, zaujímavejší a hlbší. Čata je plná klišé, rádoby múdrostí, nudných postáv a nudnej akcie. Bohužiaľ, toto ma nezaujalo a čoraz viac sa presviedčam, že Oliver Stone nebude moja šálka kávy.

Olověná vesta (1987)

Prekvapili ma dve veci. Prvou je až "Scorsesovský" soundtrack, ktorý je pre Kubricka tak netypický, ale sadol tu ako riť na šerbeľ (Paint it Black nesmierne potešilo.) a potom, samozrejme, dve diametrálne odlišné polovice, z ktorých ma viac zaujali postavy z prvej, no druhá hýri takými geniálnymi farbami a umením, že za tou prvou nezaostáva ani o milimeter. P.S. R.Lee Erney by ma mohol chodiť budiť.

Až na krev (2007)

Podmanivá hudba, silný scenár/téma a naddokonalý Daniel Day Lewis. I AM FINISHED!

Vůně ženy (1992)

V podstate taký Rain Man 2, ale obrátený. Podobne ako v Rain Manovi aj tu stojí celý film na Pacinovi. Pacino ho však nielenže drží nad vodou, ale ho aj ťahá veľmi vysoko do nebies. Božský výkon, na aký som si už u Ala zvykol a myslel som si to už dávnejšie, no teraz to napíšem na rovinu - Pacino je najlepší herec, akého som mal tú česť vidieť. Klobúk dole. Potešil však aj O'Donnell a Hoffman. Úplný vrchol filmu je posledná scéna v hoteli, osobne si myslím, že Chrisov strach tam bol reálny :).

Půlnoc v Paříži (2011)

Skôr 4*, ale mám rád, keď sa na konci filmu škerím od ucha k uchu ako nepríčetný. Takže už len kvôli všetkým tým vedľajším postavičkám (Dalí!) musím dať plný počet. McAdamsová nevie hrať a Sheena mám síce rád, ale tu mi poriadne trhal nervy. Každopádne výborná Allenovka, ktorá trochu čerpá z Purple Rose of Cairo, ale to vôbec nevadí, práve naopak.

Psí odpoledne (1975)

V popise filmu tu chýba "komédia". Najlepšia banková lúpež, čo som kedy videl, dávno som sa tak nezasmial. Pacino klasický úžasný, no film má jednu chybu. To, že je Pacino homosexuál, tak tomu som neveril ani na sekundu, to je blbosť a bolo to tam celé nasilu.