Policajt v Beverly Hills III (1994)

Trojka postráda zo všetkých dielov najmenej podareného humoru, zároveň ani scenár nie je podarený. Začiatok s autodielňou sľubuje zaujímavý priebeh, avšak po presune Axela Foleyho do Beverly Hills nápadité akčné scény končia. Príbeh mi pripadá nedotiahnutý, pri niektorých scénkach by som očakával premyslenejšie jednanie agenta, keďže takýmto spôsobom by sa úplne a hlavne často odhalil, pomohol by zločincom odstrániť usvedčujúce dôkazy a nechal sa ľahko zlikvidovať.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Dvojka je pre mňa o niečo slabšia než jednotka, obsahuje menej vtipných pasáži, no niekedy až prehnané a neuveriteľné akčné scény. Na druhej strane stále je to dobrý film a patrí medzi lepšie, čo Murphy natočil (aj keď jeho vrchol je pre mňa Zámena). Brigitte Nielsen bola v tej dobe poriadna kočka.

Penelope (2006)

Celkom príjemný a originálny romantický film o sympatickej zakliatej dievčine menom Penelope, ktorej kliatba sťažuje a hlavne obmedzuje život a zároveň "núti" jej rodinu skrývať ju a vymýšľať rôzne triky, ktorými by mala byť kliatba odstránená. Koniec je happy end, čo sa mi práve pri takých filmoch páči.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Oproti predošlým trom dielom je štvorka slabšia, avšak stále dosť kvalitná, aby predbehla kopec priemerných akčňákov súčasnosti. Gibson a Glover naďalej pôsobia ako podarená zohraná dvojica, napriek pár vráskam naviac. Ako aj pri predošlých dieloch, aj v tomto sa mi páči prelínanie akčných scén (miestami až prehnaných), humoru a chvíľ s rodinou/partnerkou. Vtípky ako "Kto to opäť nalepil na sklo (článok). Veď je to už skoro rok, čo sa to stalo" a následne to Gibson opäť prilepí na sklo proste neomrzia :) No ako v predošlom dieli, tak aj teraz mi postava, ktorú hral Joe Pesci nesedela (pre mňa bol iba v dvojke podarený).

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Začiatok trojky bol na mňa až príliš prehnaný (odpálenie budovy pri nedočkavom suplovaní pyrotechnikov), následne sa našťastie film rozbehol do "starých" podarených koľají. Opäť kvalitné herecké výkony od Gibsona a Glovera + pekná Rene Russo. Miestami mi však oproti predošlému dielu vadil Lea Getz (Joe Pesci).

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Jednotka sa mi páčila o niečo viac, ale aj dvojka je stále podarený akčný kúsok s podarenými vtipmi. Miestami sú tam až prehnané scény s neuveriteľnými výbuchmi, na druhej strane v danej dobe vznikali takéto akčňáky, len väčšinou nižšej kvality a s omnoho väčšími "hrdinskými činmi". Gibson a Glover sú opäť podarení.

Smrtonosná zbraň (1987)

Prvá časť má pre mňa najlepšiu kombináciu vtipov, akčných momentov, napätia a aj dramatičnosti. Plus kvalitnú vyšetrovaciu dvojku: Rigsa a Murtaugha

48 hodin (1982)

Pozerateľný film, aj keď z môjho pohľadu skôr priemerný - dej mohol byť prepracovanejší... Kvalitné herecké výkony: Eddie Murphy je ako vo väčšine svojich filmov pozitívne naladený, Nick Nolte hraje zahundraného a tvrdého detektíva.

Kapitán Bombarďák ve filmu (2017)

Keďže mám rád rozprávky, prípadne komédie, po pozretí komentovaného animáku som sa snažil nájsť pár silných momentov, avšak nič ma neoslovilo. Slabý príbeh, málo vtipu, nepresvedčivý dej. Kapitán bombarďák to sem tam spestril (j keď vždy z toho vyšiel ako idiot), profesor Prdolín dodal trošku akcie, ale inak nič moc.

Příběh z Los Angeles (1991)

Film akoby sa rozbehol až od svojej druhej polovice, inak tam bolo dosť priemerných a aj slabších scén. Za zmienku stoji mladá Jessica Parker, ktorá je celkom zábavná, plná energie a film nakopne. Viem, že chceli poukázať aj na snobské správanie, ale nie vždy sa zámer podaril. Martin je dobrý komik a hraje aj v lepších filmoch.