Pan Bobr (2011)

Dráma popisujúca psychické problémy hlavného hrdinu v podaní Mel Gibsona, ktorý sa ťažko vyrovnáva s realitou a životnými neúspechmi/problémami. Celkovo to je podarený film, aj keď na mňa trošku smutný/temný. Predsa mám radšej iný žáner a filmy kde sa môžem zabaviť a oddýchnuť si. Herecké výkony sú kvalitné.

Ve stínu gangu (1993)

Prekvapila ma informácia na konci, že film bol inšpirovaný skutočnou udalosťou. Sheena ako herca uznávam, ale jeho prítomnosť nezachránila miestami plytký dej filmu a niekedy až naivné scény. Pritom motorkársky gang ponúkal možnosť prepracovanejšieho / zaujímavejšieho deja a nápaditejší sled udalostí. Taktiež dialógy mohli byť kvalitnejšie...

V hlavě (2015)

Originálny námet opísania emócií v každom z nás ako samostatných postavičiek, ktoré "dozerajú" na náš správny myšlienkový chod a reakcie voči okoliu. Dej je originálny a počas návratu radosti a smútku z dlhodobej pamäte (kde sa dostali nedopatrením), spoznávame nové postavičky, ktoré majú na starosti procesy zabúdania, snov a nočných mor a taktiež prechod z detského sveta do dospievania - presnejšie puberty. Na animák sú tam aj smutnejšie scény ako postupné zabúdanie na Bing Bonga, ktorý je celkom roztomilý, avšak celkovo je príbeh pozitívny. Celkovo ma naviac bavila radosť za jej vždy pozitívny prístup.

Univerzita pro příšerky (2013)

Príjemné pokračovanie pojednávajúce o školských časoch Mikea a Sullyho a okolnostiach ich spoznania a neskoršieho priateľstva. Grafika je kvalitná, čo nie je v dnešnej dobe nič prekvapujúce, doprovodné postavičky pestré a dej až na pár momentov celkom podarený.

Smrt jí sluší (1992)

Pamätám si ako som v detstve videl prvý krát danú komédiu a jej triky ma na vtedajšiu dobu absolútne prekvapili a zaujali. Nedávno som si ju pozrel opäť, už som nebol až tak PAF, ale stále to hodnotím dosť pozitívne. Kvalitné herecké obsadenie, výborné triky a vtipný dej.

Hledá se Dory (2016)

Animácia "Hľadá sa Dory" je podarená, nové postavičky celkom zaujímavé, avšak vo finále novinka zaostáva za "jednotkou" "Hľadá sa Nemo". Zabúdajúca Dory ma viac bavila ako vedľajšia postavička, avšak keďže sa dej sústredil hlavne na jej príbeh, neustále zabúdanie ma postupne prestalo baviť. V podstate viac ma zaujala vedľajšia postava chobotnice Hank-a, okolo ktorej by sa dal vytvoriť vtipnejší príbeh.

Frankenweenie (1984)

Jemne odkazuje na staré prevedenie Frankensteina, aj keď v príbehu je hlavnou postavou oživený domáci miláčik - pes Sparky. Na krátkometrážny film a chvíľkové spestrenie času je to celkom podarené, ale určite by som si to viac krát nepozrel, keďže film neobsahuje žiadne výnimočné pasáže.

Hledání Země Nezemě (2004)

Celkom príjemný film (aj keď u mňa len na jedno pozretie) inšpirovaný životom Jamese-ho Barrie, ktorý je autorom známej rozprávkovej postavičky Peter Pan. Aj keď je príbeh situovaný v peknom prostredí, taktiež Depp a Winslet stvárňujú svoje postavy kvalitne, film pre mňa obsahoval aj nezáživné/nezaujímavé pasáže, ktoré celkové hodnotenie znížili na 3 body.

Velká šestka (2014)

Ak by bola možnosť, dal by som 3,5 b. Avšak, keďže sa dá vybrať len z celých čísiel, tak som sa medzi trojkou a štvorkou rozhodol pre 4 body. Aj preto, že animované rozprávky (kvalitné) trošku osviežujú realitu a pohľad do detského sveta spríjemní deň. Baymax-ove nastavenie a funkcie, ktoré mu naprogramoval jeho tvorca Tadashi pôsobí milo a vždy je za jeho činmi ochranný a dobrý úmysel. Aj vďaka nemu dokáže Hiro prekonať problémy a odhaliť + zneškodniť zloducha.

Statečné srdce (1995)

Kvalitný veľkofilm s presvedčivými hereckými výkonmi, zaujímavým príbehom/dejom a kvalitnými scénami od romantických častí v začiatku filmu až po bojové pole s bojovými scénami.