• Krátkometrážní

Leo (2023)

Obstojný kontent pro děti, ve kterém uvidíte sympatická zvířátka, pěkné myšlenky a podprůměrná muzikálová čísla. Dokonce zde najdete i lehké náznaky toho klasického Sandlerovského fekálního humoru a to cením.

Scott Pilgrim jde na věc (2023) (seriál)

Vizuálně podmanivá animace společně s nečekaným vývojem děje a geniálním humorem dává dohromady mistrovské dílo, o kterém jsem netušil že někdy uvidím.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Už je to nějaká doba, co jsem naposledy viděl předchozí Hunger Games filmy a pokud mohu věřit svým starším hodnocením, označil bych je za průměrné. Právě proto jsem překvapen, jak moc je nejnovější přírůstek vtahující a napínavý. Hlavně oceňuju fakt, že Lucy Grey se od Katniss z původní série zásadně liší, takže nesledujeme pořád to samé. Jedinou vadu na kráse je třetí část, která působí lehce uspěchaně, ale film už je i tak dost dlouhý, takže si nemám vlastně na co stěžovat.

Marvels (2023)

Moderní klasika to sice není, ale dá se na to koukat. Prostě taková nenáročná blbinka, ve které uvidíte fajn hrdinky, naprosto příšerného záporáka a hláškujícího Nicka Furyho. Ani mi nevadí, že tentokrát zastává roli komické postavy. Na Marvels mi nevadí vlastně vůbec nic, i když uznávám, že k nejlepším MCU projektům to má daleko.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Lepší, než jsem čekal. Generický scénář vynahrazuje jedna vtipná hláška za druhou a povedený soundtrack. Pořád to není na úrovni Mise Kleopatry, ale rozhodně nejde o nejhorší Asterixovo dobrodružství. Nesmím opomenout famózní dabing Jakuba Neumanna.

Blue Beetle (2023)

Průměrný biják ve všech směrech. Naštěstí to trochu zachraňuje představitel hlavního hrdiny a sympatická rodinka. Škoda té přehnaně dlouhé stopáže a nevýrazné záporačky, která nemá žádný pořádný motiv. Klidně bych si dal pokračování, ale když nikdy nevznikne, nebudu si stěžovat.

Asteroid City (2023)

Chybí mi časy, kdy se Wes Anderson nespoléhal pouze na vizuální stránku a hvězdné obsazení. Asteroid City sice pěkně vypadá a rychle ubíhá, ale nezvládá divákovi doručit příběh hodný celovečerní stopáže. Kolik takových filmů ještě sneseme?

Scooby-Doo! and Krypto, Too! (2023)

Pohodový animák, který se drží klasického Scooby-Doo standardu. Zápletka sice není kdovíjak nosná, ale jako superhrdinská komedie se spoustou vtipných odkazů to funguje dobře. Pár let starý crossover s Batmanem je o chlup povedenější.

Peníze těch tupců (2023)

Blbuvzdorný film, pochopitelný i pro lidi, kteří se o peníze moc nezajímají. Všechno je podáváno srozumitelně a jednoduše, narozdíl třeba od Sázky na nejistotu, kde jsem se místy vůbec nechytal. Prostě příběh o obyčejných lidech pro obyčejné lidi s ideální stopáží a perfektním obsazením. Jistá známá česká tvář příjemně překvapila.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Banální a přesto zbytečně komplikovaný příběh se svižným tempem a obstojným humorem. Jako film je to průměr a jako One Man Show docela k ničemu, ale tvůrci se rozhodně nemají za co stydět.