• Krátkometrážní

Justice League: Warworld (2023)

Tomorrowverse je zvláštní. Všechny filmy se pohybují mezi průměrem a lehkým nadprůměrem, působí chladně a dospěle, ale nejsou ničím zapamatovatelné. To stejné platí i pro Warworld, který se řadí spíše k těm slabším. První hodina je nudný setup, finální část ukrutně sterilní, a všechny postavy jsou ploché jako z komiksu ze čtyřicátých let. Akce je sice pěkná a konec láká na krizi, která má velký potenciál, ale nevím, jestli něco takového chci v tomto podání vidět.

Nimona (2023)

Koncept futuristického středověku mě nikdy moc nebavil, ale chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel mě to minulo. Nimona je průměrný animák, který cílí především na děti. Je totiž barevný a pořád se tam něco děje, ale nic navíc nenabízí. K tomu si přičtěte levnou animaci a otravné vtipkování postav v nevhodných chvílích. Není to úplná blbost, spíš nezáživná šílenost. Ale cílovka si to určitě užije.

Dívka a moře (2023)

Příjemný rodinný snímek podle skutečné události, který nenabízí nic moc nového, takže mi v hlavě asi dlouho nezůstane. Hlavní hrdinka je naštěstí natolik charismatická, že dokáže s přehledem utáhnout svou část filmu, ale o vedlejších postavách, které sledují celou situaci z domova, se to samé říct nedá. Klidně tomu dejte šanci, nemá to čím urazit.

Tchán s tchyní jsou psanci (2023)

Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by mě sraly snad všechny hlavní postavy. Není to sice úplné komediální dno, ale z takového neokoukaného námětu by se dalo vymáčknout víc. Nemůžu si ale stěžovat, jelikož jsem věděl do čeho jdu, a svobodně jsem se rozhodl poškodit si mozek. Alespoň to rychle uteklo.

Flash (2023)

Ezra Miller mě odjakživa v roli Flashe bavil, takže jsem se na jeho samostatný snímek dlouhá léta těšil, a i přes všechnu kontroverzi jsem mu nepřestával věřit. Proto jsem rád, že mohu s čistým svědomím říct, že jsem dostal přesně to, co jsem si přál a po celou dobu jsem se usmíval od ucha k uchu. Film si bere to nejlepší z komiksové předlohy a navíc přidává boží vedlejší postavy a dokonale absurdní humor, který zároveň nezastiňuje vážnější scény. Musím sice uznat, že určité digitální scény ve finále působí až moc divně a strojeně, ale celkový dojem mi to nezkazilo. Chápu, proč se film lidem nelíbí, ale já ho prostě subjektivně miluju.

Děti Nagana (2023)

Děti Nagana je film, který kromě svého názvu ničím nevyčnívá z klasického českého průměru. Příběh je předvídatelný, a z hereckých výkonů se budete svíjet ukrutnou bolestí, ale i přesto se jedná o příjemnou oddychovku, u které se zasmějete a třeba si i zavzpomínáte na dětství. Není to mistrovské dílo, ale lepší než pukem do zubů.

Flash - Série 9 (2023) (série)

Flash konečně doběhl na konec své cesty a diváci jásají. Nikoliv kvůli kvalitnímu finále, ale proto, že už nemusí sledovat další sérii téhle podivné břečky. Úvodí linka s Red Death sice není kdovíjak kvalitní, ale v porovnání s minulou řadou je přijatelná a místy i zábavná. Nevidím to tak černě, hlavně díky menšímu počtu dílů, Arrowovi a desáté epizodě, která vypadá jako z úplně jiného seriálu. Potom už to ale jde jenom z kopce a závěr je nudný, hloupý a hlavně nedůstojný. Snad bude mít Grant Gustin v dalších projektech více štěstí.

Air: Zrození legendy (2023)

Na světě neexistuje moc věcí, které by mi byly u prdele víc než basketbal nebo tenisky, ale nový film Bena Afflecka mezi ně překvapivě nepatří. Air je neskutečně zábavný a pohlcující snímek, jehož děj se zabývá naprostou banalitou a přitom působí důležitě a napínavě. Obrovským kladem je, že každá postava má svůj nezaměnitelný charakter. Za zmínku stojí především Matt Damon a jeho peprné hlášky či všudypřítomná pozitivita Chrise Tuckera. Je to zkrátka vynikající konverzačka se skvělou retro atmosférou, kterou si užijí nejen milovníci daného tématu.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Nedivím se, že je Mario v kinech takový hit. Je to výborný produkt, na kterém jde vidět, že cílí primárně na děti, ale zároveň se snaží zavděčit i dlouholetým fanouškům videoher. Nudit se opravdu nebudete, jelikož film uhání nezastavitelným tempem a pořád se něco děje, což je možná trochu na škodu. Postavy tím pádem působí lehce povrchně a děj až moc předvídatelně. Vzhledem k cílovce je to ale pochopitelné. Pravděpodobně to nebude animák roku, ale rozhodně ho stojí za to vidět. Už jenom kvůli hlasovému obsazení.