Patrola (2012)

Docela překvapení. Nenápadný, neproklamovaný film, který roztěkanou kameru dovedl do extrému, a který je plný výrazů, které se nehodí říkat dřív než pozdě večer. Ale mělo to značnou dávku humoru a velmi svižný příběh, který ani nekončí moc dobře. Snímek jsem si vážně naprosto užil.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Hodnocení po pilotu. Ok, je možné, že to hodnocení do budoucna ještě trochu změním, ale momentálně po prvním díle cítím spíše určitou pachuť nenaplněných očekávání. Chybí víc Marvelu, chybí tajemno, chybí hlubší linie (tu nastíněnou s Coulsenem neberu, stejně je naprosto jasné, o co jde). Co se mi rozhodně nelíbí, je absolutní snaha o propojení s Avengers, která je ale doprovázena jen slovně a nějakými fotkami ze zmíněného filmu. Jinak to je ale své vlastní. A to mi působí od scénáristů dosti schizofreně - tak se sakra snad rozhodnu, jestli tohle je pokračování Avengers, nebo ne. Tenhle paskvil "na půli cesty" mě nepřesvědčil. Plusem je obsazení Ming-Na Wen z SG:U, mínusem kostrbaté, až umělé hraní některých postav. Zatím 15% ____________________________________________________ Po celé první sérii zvedám hodnocení na tři hvězdy. Závěr (a hlavně nekolik zvratů) byl luxusní. Jen doufám, že jim tohle vydrží i do další série, a že tam nebudou zase tak šílené kvalitativní výkyvy...

jOBS (2013)

Zas taková pecka to určitě není. Bylo to narychlo ušité horkou jehlou a příběh samotný postrádal více gradace, která tam určitě mohla být. Občas byl trochu problém se zorientovat, jak moc v čase kupředu děj pokročil, protože někdy se dlouho skoro nehnul z místa, jindy naopak přeskočil roky. Úplně chyběly některé důležité mezníky a konec přišel v momentě, kdy jsem se těšil na to, jak se mu najednou naprosto daří a chrlí jednu super novinky za druhou. To mě doslova naštvalo. Oproti Social Network bída, ale rozumím, že formulovat příběh Jobse byl podstatně složitější, než ten Zuckenbergův, který ještě nezažil žádný pád.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Po první sérii: Nadšení postupně vyprchalo a přešlo v docela stereotypní nudu. Netvrdím, že by to začalo být špatné, ale chtěl bych větší spád. Bohužel mi nezbývá nic jiného, než snížit hodnocení na tři hvězdy a doufat, že druhá série to opět nakopne... ______________________________________________________________________________________________ Po dvou epizodách: Kurtzman a Orci pod taktovkou Wisemana...to snad ani nemůže dopadnout špatně. A to se potvrdilo již pilotem, kde bych ovšem naprosto vytknul šíleného bezhlavého maniaka s kulometem (vážně mu měli nechat jen tu sekeru). Druhý díl byl ale již oproštěn od podobných hovadin a můj zájem o další díly je velký. Tím spíš, že linie jsou jasné a opravdu mě zajímá, jak to dopadne. Snad to nebudou chtít za každou cenu natahovat.

Atlantis (2013) (seriál)

po desáté epizodě: Překvapivě jsem u toho vydržel a nejen to - vlastně se mi to začalo líbit a pociťuji něco jako malé těšení se na další a další díl. Překousneme-li hromadu totálních kravin (umístění do Atlantidy, Herkules apod.), tak je to vlastně dobrý fantasy seriál s kvalitní dávkou humoru. Zkrátka zapomeňte na to, co jste kdy o starých řeckých bájích slyšeli a bavte se tímto netradičním pojetím. Pak se to jednoduše bude líbit. A Mark Addy je dokonalý! ______________________________________________________________________________________________ po pilotu: Vlastně ani nevím, proč dávám dvě hvězdy, a proč budu sledovat další díl. Možná pro to docela příjemné zpracování? Asi. Jinak to obsahuje hromadu doslova kravin, i když samozřejmě je to dáno i touhou to trochu odlehčit a vsunout dávku humoru (což se docela podařilo). Nejvíc mě štve celkové umístění do Atlantidy, kamž vůbec, ale opravdu VŮBEC nepatří! A že Herkules je tlustý ochlasta a srab, dokonce větší, než starověký ajťák Pythágoras? To je asi trochu moc.

The Lords of Salem (2012) odpad!

skoro jsem chtěl dát alespoň jednu vhězdu za nějaké světlé momenty, ale nakonec musím dávat odpad, protože to vážně nemělo smysl, cíl... Celkově jsem zklamán.

Chuckyho kletba (2013)

Docela to šlo, strach se ovšem nějak zapomněl dostavit. Takže film žije vesměs pouze z nostalgie na výtečný a přelomový počin z osmdesátých let. Potěšily odkazy na originál a pokus o napodobení atmosféry filmů z osmdesátek.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Byla to sranda, to tomu rozhodně nikdo neodpáře. Moderní policista spolu s šíleným šerifem ze starých časů, to samozřejmě předurčuje scénáristy k mnoha různým štiplavým hláškám. Některé scény bych vypustil, dětský humor v podobě ošklivého tlustého mutanta a jeho běsnění narušilo jinak velmi svížný a vtipný akční film. Celkově jsem se ale bavil mnohem více, než třeba u posledních MIB.

Nelítostný Parker (2013)

Nenáročný a svižný akční film s mnohokrát ohraným motivem. Tvůrci zde vsadili na oblíbeného drsného Turka (který tentokrát dostával pořádné nakládačky) a na sexy latino Jennifer Lopez (která konečně dokázala, že možná hrát umí). Pokud o trochu jinou režii se nepovedl - mnohokrát přehrávané a připomínané scény byly velkou přítěží a doslova otravovaly a zbytečně kouskovaly samotný příběh. Parker samotný, i přes to, že dostával jednu nakládačku za druhou, několikrát byl postřelen a zastřelen a několikrát byl bodnut a probodnut, byl nezmar, který dokázal pořád rozdávat pravé háky a nezastavilo ho nic....jednoduše - trochu více věrohodnosti by vůbec nevadilo!

The Door (2013)

Docela překvapení, slušně mysteriózní, občas jsem pociťoval i náznaky něčeho, co by se strachem nazývat dalo...přesto si myslím, že tam toho mohlo být víc, a že to mohlo být mnohem svižnější.