Muž se železnou maskou (1998)

Film, kde vám extrémně vadí 2 z 5 hlavních představitelů si prostě lepší hodnocení nezaslouží, jako by DiCaprio a Depardieu nepochopili v čem že to hrají, Depardieu to asi bral jako další zářez do své komediální tvorby, DiCaprio opět dokázal, že náznak herectví je u něj k vidění velmi zřídka, v tomto filmu vůbec ne.

Zloděj životů (2004)

Toto je přesně film, na který se vydržíte koukat, ale se závěrečnými titulky přichází zapomnění, na ten film se dobře kouká, děj se sem tam zvrátí (hlavní velké odhalení však stejně tušíte od samého počátku), Agelina sice podává průměrný výkon, ale jí to odpustím, Ethan přeci jen dostane trochu prostoru a myslím, že ho patřičně využil, ale to je vše, za půl roku si jen matně budu vzpomínat o čem to vlastně celé bylo.

Rukojmí (2005)

Tento film je na přesných 70%, bohužel tato možnost není, ale ve finále jsem se rozhodnul pro 4 hvězdy. Není to rozhodně film bezchybný a výtek by jistě byla spousta, ale tak nějak vás to chytne a chcete vědět, jak to celé dopadne a jestli přijde ještě nějaký dějový zvrat, kocháte se sídlem mafiánského účetního a výkonem hereckého představitele jeho syna. Bruce Willis si hraje ve své poloze, kterou ovládá a která mu vyhovuje, takže v době reality show a mizivého množství kvalitních filmů v televizi nezbývá než doporučit.

Metro (2004)

A Lola zase běží, tentokrát tedy strašně zmateně a nesmyslně, ale běží nahoru, dolů a zase zpátky, nesmyslně ale přece. Stejně nesmyslně jako je celý film, který postrádá jakýkoliv náznak logiky. Ne, nekamenujte mě a nekřičte na mě, že to je béčko, že to je horor (měl být horor) vždyť přeci jsou i podobné filmy, kde je alespoň náznak logiky či reality!!! Zde je to jeden velký nesmysl od samého počátku, nechá se žena v metru, nikdo se jí nesnaží probudit a upozornit na fakt, že se metro zavírá, celou noc se ve všech stanicích svítí a to i navzdory tomu, že se tam neuklízí ani neprovádí údržba, nefunguje ani telefon, ani mobil, ani jakékoliv emergency tlačítko a jako vrchol všeho se jako první dva lidé objeví na zrovna otevřené stanici metra (předpokládám pátou ranní) dva kravaťáci!!! V pět ráno? Hned dva? Žádní jiní pracující? :-) Tomuto filmu dávám jednu hvězdičku s ohledem na chvilkový záchvěv herectví Fraky Potente (ano strach, ale spíš si myslím, že se v ten moment lekla, do jakého filmu, že se nechala ukecat) a z lítosti, protože pravděpodobně hlavní aktérka natáčela film v okamžiku, kdy její nos procházel stadiem žloutenky (make-up na začátku byl katastrofální!). Je pravda, že jsem se strašně leknul, leknul jsem se v okamžiku, kdy naběhly titulky, protože jsem si uvědomil, že těchto 85 minut života už mi nikdo nevrátí!

Sin City - město hříchu (2005)

Stejně jako většina z mé top9 uživatelů ani já jsem nečetl komiksovou předlohu, ale toto vlastně komiks je, jen se postavičky hýbají a mluví, takže chybí jen ty bubliny směrované k jejich hlavám. Vizuál je úžasný! Spoustu scén si dokážete představit jako ten obrázek v časopisu a nedivím se, že autor komiksu se po shlédnutí několika záběrů rozhodnul, že dá své svolení k natočení filmu. Černobílá stejně jako v některých záběrech Kill Billa zmírňuje brutalitu scén. Několik příběhů, které byly poskládány v tomto filmu se letmo protíná, což diváka nutí skládat si děj chronologicky a nemá tak čas podívat se na hodinky ani zívnout. Film prostě chytí a nepustí. Herecké výkony slušné, vykreslení postav výborné. Teď už jen najít atlas a podívat se kde že je to Staré město, kam chci příští rok na dovolenou.

Slečna Marplová - Ohlášená vražda (2005) (epizoda)

Je to bohužel jediná část, kterou jsem viděl. Christie je moje nejoblíbenější spisovatelka žánru krimi a kupodivu se do filmu dokázala přenést spousta atmosféry, kterou jsou její knihy proslavené. Knihu, která byla tomuto filmu předlohou jsem zatím neměl tu čest číst a nevím jestli to bylo dobře nebo ne. Slečnu Marplovou však jako jednu ze dvou známých postav Christie znám a herečka splnila moje představy na neuvěřitelných 90%. To čím jsem zklamaný je však fakt, že o vrahovi jsem ve filmu byl přesvědčený od samého počátku, což se mi v knize podaří až v okamžiku, kdy autorka uzná za vhodné a vyšetřující pronese větu: "Vrahem je..." Z této tv adaptace se tak stává ženský Columbo, kterého mám rovněž velmi rád, nicméně to malinko nefunguje vzhledem k tomu, že v Columbovi vraha známe od samého začátku a sledujeme, jak se k němu dostane pán v dlouhém kabátu, zde má být vrah utajen do samého závěru a pokud tušíte a vaše tvrzení je pak potvrzeno, přijdete o moment překvapení, které v hodnocení znamená tu 1 chybějící *.

Hledání Země Nezemě (2004)

Pravděpodobně jsem nebyl ve správné náladě, do které kdyby se film trefil, věřím tomu, že bych se nechal unášet tvorbou a příčinami vzniku postavy Petra Pana. Myslím si, že tvůrci filmu se velmi inspirovali Zamilovaným Shakespearem, kdy autor je rovněž inspirován jeho vlastním životem, vlastní představivostí a lidmi v okolí, stejné prostředí (jen jiná doba), rádoby vtipné postavy herců, kteří zde však nedostali patřičné místo, a vtipná postava majitele divadla, který stejně jako v ZS věří svému oblíbenému autorovi, že jeho další divadelní kus bude opět slavit úspěch. První polovina filmu mi však přišla neskutečně zdlouhavá a trochu svižnosti film nabyl až se záběry z připravované hry. Samozřejmě k slzám nutící závěr byl sice vydírající, ale krásný. Kate ve své roli i tentokrát zazářila.

Hotel Rwanda (2004)

Krásný film a není mu téměř co vytknout, ukáže vám, jak některá lidská utrpení jsou opomíjená světem i přes fakt, že se jedná o závažnější situace než je podezření z vlastnění jaderných zbraní, nebo kde zemře mnohem více lidí než při vysoké vlně - nechci ale vůbec zlehčovat ani jednu zmíněnou událost (!!!), prostě si ale uvědomíte, že o některých katastrofách se až tak tolik nemluví a tam, kde je třeba naše pomoc/ intervence, tak se jí tam nutně nemusí dostat. Podle mě mohl být film více podmanivý, možná mě rušila přílišná barevnost a spousta úsměvných situací, které mi nedovolily zcela podlehnout jedné lidské katastrofě a příběhu Rwandského Schindlera.

Strach.com (2002)

Jakmile to uvidíš máš dva dny a pak zemřeš. To už jsme někde slyšeli a videokazeta byla povedenější. Taky tam někdo potřeboval vysvobodit, taky tam byla malá holčička s dlouhými vlásky, tak v čem je problém!?! Film prostě nefunguje, není napínavý, nejsou tam žádné scény, při kterých byste se mohli byť jen maličko bát, herecké výkony jsou katastrofální a i když konec skončí tak, jak nikdo nečekal (nejedná se o typický americký happyend), nijak vás to neuspokojí, kdyby tam totiž byl, aspoň by bylo na co si stěžovat. A pokud se jedná o závěrečnou scénu, tak ta mě dojala úplně! WTF?!? Pokud to měla být scéna, která měla přimět člověka k zamyšlení se nad tím "jak to vlastně skončilo", tak nevyšla, protože hned následují titulky a člověk je rád, že tento nepovedený film skončil a může na něj začít zapomínat.

Sametoví vrazi (2005)

4* se mi zdají moc a 3* málo, film má totiž spoustu chyb a vad, člověk neví, jestli byl děj přenesen do současnosti, nebo se koná v době, kdy zločiny byly skutečně spáchány. V té době nebyly v Čechách používány LCD monitory a nejezdilo se v aktuálních modelech BMW a Audi :-) Herecké výkony jsou mizerné a začátek filmu je jeden velký chaos, každopádně mě potom film skutečně chytil a byl jsem zvědavý, jak vlastně celá tato aféra dopadla a jak skončili její hlavní protagonisté.