Byl jednou jeden... život - Zrození (1987) (epizoda)

Jeden z nejlepších, přesněji řečeno nejkultovnějších dílů. Jakýkoliv rodič, který chce děcku vysvětlit, jak děti přichází na svět, se nemusí trápit s obtížným vysvětlováním, a může mu pustit tohle (a na to, že to početí dítěte vypadá trochu jinak, si už potomek dříve či později přijde sám). A mimochodem, docela rád bych věděl, kam se poděl můj spermiový laser :D "Proveďte operaci mitóza."

Karel Gott: Věčný laik (1987) (hudební videoklip)

Známý osmdesátkový klip Karla Gotta, natočený cca. v dubnu (rozhodně někdy na přelomu zimy a jara nebo na začátku jara) 1984 do Aktualit. Zde uvedený rok 1987 je tedy špatně. Jinak naprosto výborný klip - ty co tenkrát vznikaly do Aktualit mohly klidně konkurovat těm z MTV.

Mise nový domov (2016) (pořad) odpad!

Zase jen další pitomá reality sračka. Nemám nic proti pomoci těm, kdo ji opravdu potřebují (a v nejednom případě jim má správně pomoct stát, a ne se místo toho starat o nepřizpůsobivé Cikány, nebo rovnou o Ukrajince, Vietnamce, Syřany pravé i falešné, atd.). Ale ty, kteří se nestydí ukazovat a non-stop bulet v takových odpornostech, bych klidně nechal, ať skončí pod mostem.

Helena na horách (1977) (TV film)

Vlastně takové volné pokračování pořadu Dovolená s Helenou. Po obrazové stránce stejně dobré. Akorát ty písně už nejsou ono. Ne, že by se nenašly zajímavé kousky (zejména Málo mám lásky tvé, opět s výborným Hrabánkem ve vedlejší roli), ale ty opravdové pecky jaksi chybí. V základě je to o tom, že ke konci sedmdesátých let Helena až na pár výjimek (zejména v podobě duetů s Jiřím Kornem) moc hitů neměla - a z těch výjimek tu nezazní vpodstatě nic. Zlepšilo se to až s příchodem osmdesátých let (částečně LP Múzy, ale naplno až když začla spolupracovat s Vítězslavem Hádlem - písně kolem LP Sblížení). A to už bohužel žádný takový pořad nevznikl.

Dovolená s Helenou (1975) (TV film)

Docela nadčasově natočený klipový pořad Heleny Vondráčkové, začínající přehlídkou jejích prvních hitů, a poté pokračuíjící její (tehdy) novou tvorbou. Mimo úvodního šedesátkového "megamixu" (často natočeného líp, než ta šedesátková "video" zpracování, která se natáčela většinou ve studiu) vynikají zejména písně Lásko má, já stůňu (v té době samozřejmě nikoho ani nenapadlo přidat scény z filmu Noc na Karlštějně, ale aspoň nepřímé odkazy tam jsou) a Malovaný džbánku. Za zmínku stojí i Vladimír Hrabánek ve vedlejší roli jako komický prvek. Víceméně stejným způsobem byl natoečn o dva roky později i pořad Helena na horách.

Třicet případů majora Zemana - Růže pro Zemana (1979) (epizoda)

Jako závěr takového seriálu to opravdu není nejpovdenější. Je poznat, že původně byly dva náměty, jeden čistokrevná detektivka, druhej politika, která dokazuje, že "boj stále pokračuje." Nakonec jako kompromis oboje víceméně splácali dohromady, a zrovna homogenně to nepůsobí. Asi nejlepší je velké finále v podobě bouračky (jako v západním akčňáku - včetně výbuchu) a přestřelky (Sequens se snad dostal k prvním dílům Profesionálů ještě pár let předtím, než je u nás začla televize vysílat, protože ta střílečka je jak vystřižená z dílů typu Za vším hledej ženu). Ovšem samotný závěr je až moc natahovaný. Poslední scéna v Honzově rodné chalupě, tam, kam se v prvním díle vracel z koncentráku, je dokonale symbolická. Ale i tak je až příliš dlouhá, a všechno kolem ní jakbysmet. Vůbec bych řek, že i tomuhle dílu by prospěla o několik minut kratší stopáž. Jasně, byly horší případy, ale jako završení takového díla to opravdu není ono (ne snad, že by poslední díl Profesionálů - jak ten poslední natočený, tak ten poslední odvysílaný - dopadl výrazně líp, ale tam při natáčení ani nevěděli, že je poslední).

OKTAGON MMA ZÁPASENIE (2016) (pořad) odpad!

Nejsem zrovna odpůrce bojových sportů (ať už karate, judo, kendo, kung-fu, nebo i ten box). Ale nikdy nepochopím, co někdo vidí na těch namyšlených buznomlátičkách, co si jen vzájemně hnusně nadávaj a pak si namlátěj (byť je to většinou jen hra a ve skutečnosti jsou přinejmenším docela kamarádi). Ať si tyhle blbiny strčej zpátky do Ameriky (a ty buznomlátičky ať tam mažou taky) a nám s nima dají pokoj.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Úplně můj šálek to není, navíc mě nějak minula i ta poslední repríza (v době premiéry jsem byl ještě na houbách). Ale bez debat je to výbornej doják. A zasloužil by si, aby ho ČT po letech vytáhla z archivu.

7 čili sedm dní (1994) (pořad)

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč má tenhle pořad o tolik nižší hodnocení, než Moravec? Přitom v devadesátkách šlo o pořad na o nic horší úrovni, než Otázky. A Jan Vávra, byť sám nemálo namyšlenej, nebyl o nic horší, než bukvice Moravec (aspoň do doby, než z něj udělali letního ředitele místo Železného - a pak už naštěstí na obrazovce dlouho nepobyl). Ani Jana Bobošíková nebyla o nic horší než jeden i druhej, spíš bych řekl, že byla přinejmenším objektivnější, než Vávra v posledních pár letech. Nebo že by v tom byl zakopanej pes? Že si dovolili udělat z moderátorky Bobošíkovou, která se postavila proti vzbouřencům a kavárenským politikům a komediantům v čele s Chrchlou Havlem, které by v každé normální zemi za to, co tam dělali, vykopli a šoupli rovnou do basy? To by jen potvrzovalo, jaká sebranka kriplů se na ČSFD schází. A že tam občas politici šaškovali? To u Moravce dělali taky (akorát tenkrát se jim šlo aspoň smát, u klaunů jako Fiala a spol. se člověku otvírá kudla v kapse, jen je vidí). Ano, po odchodu Bobošíkové šla Sedmička šmahem dolů, a ani se nedivím, že zanedlouho skončila. Dal bych tři hvězdy (samozřejmě za Železného éru, ne za to potom), ale vzhledem k počtu odpadů od místních odpadků přidávám jednu navíc.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Začlo to vlastně jako konkurence Novácké Sedmičky, která v té době už pomalu ale jistě šla dolů (někdy tehdy odešla Bobošíková, a po ní to šlo rychle do kytek). A nebylo to o nic horší, koneckonců i sám Moravec nebyl o nic víc namyšlenej, než svého času Vávra v Sedmičce. Za téhle situace není divu, že to aspoň v těch prvních letech byl pořad, u nějž se opravdu po jeho vysílání začlo o tématech v něm probíraných mluvit. Ale jak šel čas, stoupalo s tím i Moravcovo ego, a rychle se projevovala jeho zaprodanost pravdoláskařům a jeho představy, že on je nějaký supermoderátor. Nejpozději kolem oné první přímé volby prezidenta pohár přetekl, a ani se nedivím Zemanovi, že nedlouho potom se na něho vykašlal. V následujících letech je to už totální odpad, ve kterém se až na výjimky sebeukájejí ti největší šmejdi a kreténi z naší politické scény (pravdoláskaři alias kavárna alias lepšolidi). I v jednom kuse okopávaný Jaromír Soukup je proti tomu extratřída (byť v posledních pár letech už podle všeho Moravce namyšleností dohnal). Ty tři hvězdičky jsou tedy za dávno minulá první léta.