Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Se zdejšíma fanatickýma intelektuálama nesouhlasím rád. Ale tenhle Kameňák si lepší hodnocení už fakt nezaslouží.

Kameňák 4 (2013)

Lepší než Babovřesky 2 (ale rozhodně ne lepší než jednička). Možná i lepší, než třetí díl. Ale na každý pád zbytečný.

Kameňák 3 (2005)

Trojku si už měli odpustit. Je vidět, že už vařili z vody, a ani vtipy o Cikánech (nejsem a nebudu politicky korektní), ani Dolly Buster (která navíc už tenkrát vypadala na padesát, a vlastně vůbec nechápu jak si nad ní vůbec někdo mohl i v dřívějších dobách vy...vy víte co) to nezachrání. Hvězdička navíc na protest proti zdějším fanatickým intelektuálům, ale tady ji přidávám už opravdu z posledních sil.

Kameňák (2003)

Ať si říká kdo chce, co chce, ale je to dobrý film. Rozhodně je to záležitost, kde se vypne mozek a směje se, a nic víc. O kvalitě Slunce, seno se naprosto nedá bavit. Ale proč ne? Kdy Troška řekl, že se jedná o film, se kterým se chce pokusit o Oscara? Mimochodem kolik zejména angloamerických blbin typu Matrix, Marvel sága, Hobit, a podobně tady má vysoké hodnocení? Proti nim je Kameňák Občan Kane. Takže už jen na protest proti zdejším inťoušům přidávám k těm třem hvězdičkám ještě hvězdičku navíc.

Kameňák 2 (2004)

Už to není tak dobrý jako jednička, ale pořád to jde. Zejména díky řádící bábě Kropáčkové. Tady to ale mělo skončit.

Třicet případů majora Zemana - Třetí housle (1976) (epizoda)

Jednoznačně nejslabší díl celého seriálu. Zápletka by možná seděla do pozdějších příhod Sváti Kuřátka, ale k Majorovi Zemanovi ne. Nemluvě o tom, že jako většina pozdějších dílů je i tenhle šíleně dlouhý, takže i přes pár komediálních scén člověk co chvíli zívá nudou. Jestli nevěděli co vsunout mezi Bílé linky a Modrá světla, neměli tam radši vsunout nic, a pak druhou sérii uzavřít něčím lepším.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z nejlepších pohádek dětství snad všech Čechů a Slováků (a nejspíš i Němců) od generace Vinnetoua až po generaci Pokémonů. Jediné, co mi tam vadilo, jsou některé až příliš německé rysy (šaty, účesy, apod.). Jinak není co vyčítat. "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš..."

Futurama - Série 1 (1999) (série)

Jednoznačně nejlepší série ze všech. Sci-fárny ještě nebyly až tak moc praštěný, a počet totálně výplňových dílů o ničem se blíží (možná i rovná) nule. Kéž by to tak bylo i dál.

Futurama (1999) (seriál)

Jelikož nejsem zrovna fanda do sci-fi (byť jsou výjimky - Hvězdné války, první dva Vetřelci, první Terminátor - nejspíš protože je především horor, Návraty do budoucnosti - jedině proto že jsou především komedie), tak mě tenhle seriál nikdy extra nechytl. Samozřejmě k tomu lze i přidat fakt, že místo aby tu šel už kolem roku 2000, tak si odbyl českou premiéru až o roky později. Přesto jsem byl ale příjemně překvapen spoustou dílů, které jsou opravdu výborná zábava. O takové bombě jako Simpsonovi (ti DO kolem roku 2000, ne ten odpad potom) nemůže být řeč, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Nemálo dílů i víckrát. To ale platí o těch původních dílech. Dál už Futurama neměla pokračovat. Pokud tvůrci mermomoci chtěli romantický happyend pro Frye a Leelu, tak nevím, co dělali po celé čtyři řady. A jeden závěrečný film po pár letech by bez diskuze nevadil. Druhá věc je to, co opravdu vzniklo. Už ty čtyři čtyřdíly za moc nestály, a ty další série patří (až na doslova pár výjimek) do koše. To, že se pořád snaží rozjet výrobu dalších řad, už nejde označit jinak než jako psychická porucha. Ty tři hvězdičky jsou tím pádem logicky za ty původní díly.