• Western
  • Pohádka

Like Minds (2006)

Toni Colette skoro k nepoznání, Tom Sturridge, jak se zdá, kráčí ve stopách podivných postav Davida Thewlise ( i když tady mi připomněl spíš Damonova Ripleyho) , výtečný Eddie Redmayne a téma, které můžu... co víc si přát.

Kluci nepláčou (1999)

Kdybych viděla tenhle film před Transamerikou a Priscillou, královnou pouště, asi bych dala vyšší hodnocení. Ale takhle - až na Hilary Swank mi nikdo nepřišel extra výrazný.

Svatební zvony (2009) (TV film)

Dost předvídatelné, přesto jsem se dobře bavila. Až na tu rvačku a pohádkový konec. Naštěstí mu do hollywoodského chyběl patos... Na druhou stranu - která naše televize by něco podobného natočila (třeba na Valašsku)?

East Side Story (2006)

Film, který se pár hodin po zhlédnutí vykouří z hlavy.

Ex Drummer (2007)

Pěkně ujeté. Dá se to srovnat snad jen se Saló, ale Ex Drummer mi připadá příliš samoúčelný. Hudba a nezvyklý začátek, ano. Nic jiného si ohodnocení nezaslouží.

Nezničitelná láska (2004)

Jeden z nejdivnějších filmů, co jsem viděla. Skvělý začátek, pak se výjimečný příběh nějak zvrtnul a stala se z něj tuctová vyprávěnka o psychopatovi a objektu jeho závislosti. Jen hudba byla konstantní.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Naprosto tragické zpracování detektivního příběhu. Divadelní hvězda Málková recituje jako na školní besídce, stereotypní Moučka dává kapky Cupákovi (snad jediná zajímavá role). K tomu příšerná hudba; ještě tak dobré na televizní film, ale... Ani kvůli nostalgii nezvýším hodnocení.

Kampvuur (1999)

Nic objevného. Německá Letní bouře je daleko lepší.

Humpday (2009)

Zpočátku jsem byla nadšená neotřelostí námětu a taky zjevem hlavních postav, ale postupně začalo nadšení ochládat. "Zásadní" rozhovor Bena s Annou jakoby vypadl z komerčnějšího Polibte nevěstu (2007) a ke konci jsem s lítostí vzpomínala na daleko lepší dialogy v Hledám Amy (1997). Výsledek: film neurazí, ale ani nenadchne.

Comme un frère (2005)

Tomu filmu schází příběh. Na herce se hezky koukalo, ale prakticky neměli co hrát.