• Western
  • Pohádka

Detektivní příběh (1951)

Do poloviny filmu nepřesvědčivá konverzační nuda, kterou nespasí ani pár silnějších scén ke konci filmu. Konflikt je z dnešního hlediska passé, i když spousta tehdejších filmů má tentýž problém. Leč toto mě vážně nezaujalo. Příliš patetické. Ani Kirk Douglas to nezachrání, ale nešť, jednu hvězdu navíc si zaslouží.

Muzzikanti (2017)

Amatérská spatlanina, ve které se i jinak slušní herci projevují jako ochotnická šmíra. Nebýt Jarka Nohavici a závěrečné písničky, jasný odpad. A mimochodem, Jarek vážně nemá herecké buňky.

Úhoři mají nabito (2019)

Nechápu, proč bylo tohle "veledílo" natočeno. Aby se dohodily kšefty pár kamarádům? Škoda slov.

Zlaté dno (1942)

Škoda těch šroubovaných dialogů mezi Putičkovými dětmi, kde vyniká svým stabilně uňachňaným projevem Věra Ferbasová. Škoda, že Marvan nedostal víc prostoru; bylo by krásné, kdyby ho scénárista poslal na zásnuby Putičkovy dcery. Leč nestalo se. Ovšem jinak... Divákovi musí napadnout, jak krásně fungovali živnostníci i bez EET.

Holka na zabití (1975)

Příběh nijak excelentní, ale jako připomínka ještě nezkomercionalizovaných Krkonoš, konkrétně Velké Úpy a Pece, je k nezaplacení. Takhle si ta místa pamatuju. Jan Schmid jako psycholog nemá chybu.

Krajina s nábytkem (1986)

V pradávných dobách, kdy jsem ještě chodila do kina, jsem byla na premiéře s účastí obou hlavních, tehdy zcela neznámých herců. A překvapivě se mi Krajina s nábytkem líbí i dnes, přestože mě "osmdesátkové" filmy většinou iritují.

Tajemství Ocelového města (1978)

Kdyby z toho tak načouhala prvoplánově dobová aktivita "těch spravedlivých" proti neutronové bombě (divím se, že se v komentářích nikdo o tom nezmínil), určitě by si film přes evidentně nízký rozpočet zasloužil čtyři hvězdičky. Inu, tak to dopadá, když je divák pamětník.

Plíživý měsíc (1968)

Ani Gregory Peck nezachrání příběh se spoustou hluchých míst a nelogického jednání, který se doslova táhne. Popuzovala mě nejen hudba, ale i naprostá apatie hlavní ženské postavy, kdy leckde opěvovaná Eva Marie Saint působila naprosto nevýrazně, i jejího synka, Možná soudím ovlivněna Malým velkým mužem (tedy konkrétně knihou), ale nemohu si pomoct. Konec jsem protrpěla jen proto, abych si ověřila, že končí tím nejobvyklejším klišé. A propos, čekala jsem, kdy Peck konečně poslechne mé dobře míněné rady, vzpomene si, že má kolem krku frajersky uvázaný (červený!) šátek a použije ho nejen k vylepšení svého image.

Soukromé pasti - Exmanželkou snadno a rychle (2008) (epizoda)

Zhruba na úrovni Bakalářů. Podle zdejšího hodnocení jsem čekala víc. Tereza Brodská standardní, Michal Dlouhý nemastný neslaný. Potěšila mě Jitka Molavcová, té tyhle role vyloženě padnou (viz Saturnin).