• Western
  • Pohádka

Snídaně se Scotem (2007)

Skvěle jsem se bavila. Nebýt toho hollywoodského konce...

Písně o lásce (2007)

Být na místě Ismaëla, ode vší té péče okolí uteču někam hodně daleko; čekala jsem, kdy se mu začne nabízet i Juliina matka. Ale kdoví, asi ty pobídky potřeboval, aby se mohl rozhodnout, co dál. Sympatická kamera, sympatický Louis Garrel, nevtíravá hudba. Jen obsah těch písní mi přišel chtěně poetický - a taky se zdá, že Francouzi si pod pojmem muzikál představují trochu něco jiného než já. Přes počáteční rozpaky se nakonec přikláním k vyššímu hodnocení.

Ethan Mao (2004)

Konec je slabší a zejména chování otce poněkud nepravděpodobné, ale nejsem znalec asijské mentality a leckteré filmy, aspirující na název thriller, mě nedokázaly udržet v napětí ani zpoloviny tak, jako první půlka tohoto filmu.

Kdyby zdi mohly mluvit 2 (2000) (TV film)

První a druhá povídka skvělé, třetí trochu nudná. Ale i tak...

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

"Slepá víra může být horší než žádná víra." Škoda, že na to někteří přijdou až s křížkem po funuse.

The Amnesia: James Brighton Enigma (2005)

K textu distributora: nezdá se mi, že by film chtěl klást otázky ohledně sexuální orientace. Naopak; James alias (ne, nebudu dělat spoiler) X chce být jako ostatní , chce se přizpůsobit představám druhých, ale není možné, aby se mu to povedlo. Amnézie může být i ochranný štít. Je na pováženou, že takový námět je možné natočit ještě v jednadvacátém století.

Záhady Pittsburghu (2008)

Začínám se bát přepisu skvělé Chabonovy předlohy Úžasných dobrodružství Kavaliera a Claye. Režiséři předlohy tohoto spisovatele zatím nevelice zvládají. Naprosto nechápu sloučení dvou postav (Clevelanda a Arthura) v jednu a posun vztahů Flox a Jane k hlavní postavě. Jde prakticky o dost odlišný příběh; scénář je skutečně hodně volně "na motivy" románu M. Chabona. A jak přišel distributor na to, že Jane a Cleveland jsou manželé, je mi taky záhadou. Mimochodem: proč je představitel hlavní postavy Arta (Jon Foster) v seznamu herců až na bůhvíkolikátém místě?

Beonjijeompeureul hada (2001)

Je mi líto, přes zajímavý námět víc dát nemůžu. Zápletka byla zpracována tak, aby si divák (ne)dosadil chybějící psychologickou linku - přesně podle svého gusta. Největší problém filmu vidím v jakési torzovitosti, nedotaženosti.

Single Man (2009)

Už dlouho jsem nebyla tak napnutá, jak film skončí. A přitom konec byl úplně logický, připomněl mi Americkou krásu – a Colin Firth mě dlouho tak nezaujal. Přiznávám, Julianne Moore jsem vůbec nepoznala, klobouk dolů před vizážistou. A parádní výběr Firthových sparringpartnerů? Znovu klobouk dolů, tentokrát před castigem. Potěšil mě.