• Western

Renesančně-surrealistické obrazové obžerství.

Zajíček (1989) odpad!

Trapnost nad trapnost.

Prázdniny v Římě (1953)

Málokterý film na mě funguje i po letech, nepovedlo se ani Milionové bankovce, takže v Gregorym to není, ačkoliv většinu jeho filmů miluju. Ale spojení Audrey Hebpurn - Gregory Peck je jako roznětka, jen ji zapálit, aby vybuchla bomba nadšení. Jeden z mála romantických příběhů, který mi nevadí; koneckonců se na příběh dá podívat i jako na lekci dospívání - a nejen pro princeznu. A k tomu Řím - v černobílém provedení nepůsobí jeho stokrát zprofanovaná turistická místa ani trochu kýčovitě.

Safe Harbor (2009) (TV film)

Předvídatelný děj, ale jde o televizní film - proč ne?

Mladí rebelové (2008)

Zapomeňte na všechny (nebo většinu) amerických filmů na podobné téma. Ve srovnání s tímto snímkem chutnají jako polévka od Knorra vedle babiččiny bramboračky.

Titus (1999)

Jedna z nejoriginálnějších adaptací divadelních děl.

Rob Roy (1995)

Nic jsem nečekala a dočkala se příjemného překvapení.

Je naděje (1989)

Další zbytečný a mdlý film, na podobné téma byla natočena spousta daleko lepších.

Jih proti Severu (1939)

Mám zvláštní zkušenosti s filmy, které vidím s časovým odstupem: většina těch, které se mi kdysi líbily, ztratí své kouzlo; pak existuje pár filmů, u kterých je to naopak. Jih proti severu je jedním z nich. Čekala jsem katastrofu, a nekonala se. Přesto mě nijak nezaujal Clark Gable, ačkoliv typově byl vybrán dobře, ale Vivien Leight, Olivia de Havilland a koneckonců i Hattie McDaniel byly lepší. Pořád nechápu volbu Leslieho Howarda jako Ashleyho, to o tu roli nebyl zájem?