• Western
  • Pohádka

Ti druzí (2001)

Pro mne třetí Amenábarův film, ale ani ten mě nedokázal strhnout.

M. Butterfly (1993)

Vůbec nevadilo, že jsem si z filmu pamatovala jen hrubý děj, i napodruhé skvělý zážitek především díky konci. Přesto: epizoda s dítětem mi připadá značně nereálná, to si René myslel, že do Song vstoupil Duch svatý? Škoda, jinak by to bylo za pět hvězdiček.

Mefisto (1981)

Tento film by povinně měli vidět všichni, kdo trdlují na předvolebních mítincích politických stran, podepisují kdejaké petice a pak tvrdí "já jsem jenom herec" (zpěvák atd., dosadit podle okolností).

Canterburské povídky (1972)

Jsem poněkud na rozpacích. Na jedné straně amatérské herecké výkony - neherec Pasolini mi přišel jako největší hvězda, ten člověk měl krásné oči, všimli jste si?, jak už kdosi podotkl, iritující opálení herců podle plavek, povídky řazené poněkud chaoticky, na druhou stranu záběry na Pasoliniho alias Chaucera hodné mistrů typu Vermeera nebo Hanse Holbeina (anglická renesanční malba se vskutku nemá čím pyšnit, tamní vládci dobře věděli, proč povolali holandské mistry) a jako třešnička na dortu alegorie a la Hieronymus Bosch. K tomu postmodernistický chaplinovský motiv a Pasolini jako prodavač občerstvení při "zábavném" upalování mnicha. Z téhle perfektně stylisticky zvládnuté scény mrazí; automaticky mě napadl Nohavicův text Ještěže člověk neví, co ho čeká. Prozatímních 60%.

Naděje (2009) (studentský film)

Chvályhodný záměr, leč ne chvályhodně natočený. I Cibulková mi připadala nepřirozená.

Náš vůdce (2008)

Dala bych příkaz (nedemokratický způsob v zájmu zachování demokracie) každé veřejnoprávní televizi, aby tento film pouštěla v předvečer voleb.

Noc následujícího dne (1968)

Byl Marlon Brando Pan Herec, nebo jen hvězda? Po zhlédnutí tohoto filmu se přikláním k druhé možnosti; všichni herci byli toporní jako loutky, avizované překvapení se nekonalo; postava unesené dívky se chovala tak iracionálně, že jsem od začátku tušila, v čem je jádro pudla. A Brando měl nedobře udělanou paruku.

Aimee a Jaguár (1999)

Ovlivněna komentáři jsem čekala víc. Především se mi ani trochu nelíbila Juliane Köhler (pravda, v tomto ohledu nemůžu být objektivní), ale ani příběh mě dlouho nevtáhl tak, jak bych čekala; nebýt konce, jdu s hodnocením ještě níž.