Baron Prášil (1961)

Je to extrémne vtipné aspoň čo si tak pamätám a Barón Prášil je super postava ever. Zároveň je to krásne hravo Zemanovské, rozhodne ma to bavilo viac ako Vynález skazy, ale to už bolo rokov.

Collateral (2004)

To sa ani netreba dívať na meno režiséra, je ním Mann a s ním si spájam inú kultofku a to Heat, nuž aj tu sa dá nájsť čo to podobné, nočné LA a postavu čo sa volá Vincent. Tu mi Cruise nejako moc nevadil. Nájdu sa tu aj iné prepájania, so slávnymi filmami s podobnou tematikou a Michael Mann válí. Niekedy si isto zopakujem. Ale malo to takú podobnú atmosféru ako spomínaný Heat

Čapajev (1934)

Docela Gay, ale né, bola tam síce ženská guľometka, ale tá tam bola skôr na ozdobu, alebo aby to nepôsobilo tak divne. Je tam veľa bojov, ale pôsobí to velice divne. Ľudkovia čo sa potkýňajú o vlastné nohy, to chápem, ale vážne? A vojaci čo strieľajú s presnosťou istého Impéria, čo k tomu viac dodať...

Temné stíny (2012)

Také trochu podivne. Miestami sa to tvárilo ako Addamsovci ale neviem čo o tom viac povedať asi to bude preto, že si príliš nepamätám o čom to bolo

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Hľavne kupa referencií. Na všetky tie staré horory a príšery. Príjemná atmosféra Eda Wooda. Malo to rozhodne niečo do seba.

Ošklivé káčátko a já (2006)

Moje mladšie ja by pridalo milión hviezd. Pozerám si z toho screenshoty a to naozaj tak vyzeralo? Hádam nie. Ale ano ono to tak vyzerá. Ale spomienky sú spomienky. Oškli.

Jmenuji se Sam (2001)

Pokiaľ chcete Oscara tak si musíte zahrať zdravotne znevýhodnenú postavu. Svoje o tom vie Hoffman i Pacino. Tak Penn slušne stvárnil autentického Sama ktorý zvádza podobný súboj ako Ted Kramer... ako to dopadne? Nechajte sa prekvapiť, ale Dakota Fanning je zlatá.