Tak tohle je můj život - Halloween (1994) (epizoda)

Mám trošku slabosť pre "strašidelné" epizódky všeobecne a táto bola celkom vydarená. Čo môže byť väčší horor ako byť zamknutý cez noc v škole? Možno tak pre Jordana hodina angličtiny, ktorej sa vyhýba ako čert krížu. Teda aspoň vyhýbal... "Cestovanie časom" bolo zaujímavé. A Angela vyzerala ako nejaká postava zo Scooby doo

Tak tohle je můj život - Why Jordan Can't Read (1994) (epizoda)

Vzťah Jordana a Angely sa začína trochu pohybovať, ale kam? Naozaj niekedy nerozumiem prečo sa má Angela potrebu vybavovať o Jordanovi s kamoškou len čo je im otočený chrbtom. Okrem toho že je prakticky analfabet, asi aj hluchý. Ako je možné, že ich (nepočuje)? Búriace sa hormóny robia svoje. Jedna pekná pesnička (je to talent tento chlapec Leto myslím).  Okrem iného sa tu objaví Jaredov straší brat Shannon, ktorého až tak veľmi často nevidno. A nie len u mladých. Matka si tiež užije svoje. https://www.youtube.com/watch?v=IucL7_szrHw

Tak tohle je můj život - The Substitute (1994) (epizoda)

Byť supľujúci učiteľ asi znamená, byť poriadne drsný chlapík, ktorý dokáže aj z neschopáka spraviť géniusa. Je mimoriadne inovatívny, zapaľuje v študentoch iskru zvedavosti a vzopretiu sa konvenciám. Teda aspoň vo filme. Bolo to neraz v Simpsonovcoch a tak je to aj tu. Logicky by to aj do príbehu sedelo :) No a konečne sa začína zas niečo diať s Jordanom, pretože sa na neho trošku zabudlo.

Pláž (2000)

A už je tu Boyle zas. Lenže kde je Ewan McGregor? Nevadí, je tu DiCaprio, ktorý ho zastúpi skvelo. Miestami je to nepríjemné, inokedy hypnotizujúce a má to taký ten zvlášny 2000cový dizajn. Ale pekný a k tomu sedel. Predsa len kto by si nechcel užiť párty život na pláži, kde je všetko parádne. Ale nie je. Podobne ako to býva u Kinga. Hm to vyzerá normálne, ale nie je. Tilda je ako vodkyňa kultu geniálna...

Telefonní budka (2002)

Parádna záležitosť. Éru telefónnych búdiek som nezažila a to je fakt. V živote som nevidela ani jedinú funkčnú, teda počkať možno v Chrovátsku. Proste jupí ono to vážne funguje. Ale to trochu odbáčam. Skvelý thiller, ktorý napriek minimalistickému prostrediu je mimioriadne pútavý. A na YT sa dá nájsť kopa nevyužitého matrošu čož je škoda https://www.youtube.com/watch?v=qztUxLlckos&t=18s

Tak tohle je můj život - The Zit (1994) (epizoda)

Problémy s rodičmi, sú stále na dennom poriadku, ale čo sa deje v škole? Dejú sa zaujímavé veci. Jordan nechce prepadnúť a tak ide prosiť svojho chytrejšieho spolužiaka. A nejakí chlapci vytvorili zoznam ktoré dievča je najkrajšie... Nuž a ako to tak býva, tak nie každá je z výsledku nadšená. A Angelu začína trápiť to, ako vyzerá a porovnáva sa s "vyvinutejšími" dievčatami...

Tak tohle je můj život - Father Figures (1994) (epizoda)

S rodičmi to poväčšinou býva ťažké. Či už medzigeneračné rozdiely, alebo len neporozumenie. Vzájomné vzďalovanie od svojich predstáv pociťuje aj Angela so svojim otcom. Deti si myslia, že ich rodičia sú bohovia, že dokážu možné i nemožné. Zaujímavé je to vidieť aj na Angelinej matke a jej vlastnom otcovi, s ktorým nemá dvarkát šťastný vzťah. Je to údeľ dievčat poväčšinou adorovať si otca a keď zistia, že tiež je to len obyčajný človek... Môže to narobiť poriadne problémy.

Tak tohle je můj život - Guns and Gossip (1994) (epizoda)

Tretia časť prináša niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré sú vložené do deja pomerne nenásilne. Vždy sa musí niečo diať a je logické, čo sa tak často rieši na Amerických stredných školách. A to zbrane. A ako sa s tým vyporiadajú naši hrdinovia? Zoznamujeme sa s niektorými rodičmi postáv a je to pomerne zaujímavé. (Aká matka,taká Katka). Miestami je situácia vyhrotená, najmä s Brianom a klebety sa šíria rýchlosťou blesku. Slová sú čatokrát mocnejšie ako akákoľvek zbraň a fámy vedú mikrosvetu strednej školy. Ohovárania, klebety na každom rohu a Angela s Jordanom musia riešiť nečakaný problém v ich skoro (?) vzťahu. Oceňujem parádne sadnúce pesničky :)

Tak tohle je můj život - Dancing in the Dark (1994) (epizoda)

Zatiaľ pokračujeme na príjemnú nôtu nasadenú počas Pilotu. Zatiaľ ma teší celková normálnosť postáv. Žiadna z nich mi zatiaľ neprijde otravná, ani hlúpa a to je čo povedať o teenagerských postavách. Pôsobia na mňa prekvapivo uveriteľne.  Príjemná hudba a trochu zvláštne prestrihy. Kvalitu obrazu a zvuku nehodnotím, pretože proste televízorová.

Krevní pouto (1982)

Prijemne prekvapenie. Australsky horor v štýle talianskeho Giallo. Farby, gotický dom... parádna atmosféra.