Chuckyho kletba (2013)

Rozhodne menej vtipu. Chucky menej hláškuje a príliš sa veľmi neangažuje. Čo je trochu škoda. Asi som si príliš zvykla na humornejšie ladených predchodcov. Zaujímavý je presun aj do strašidelného domu.

Klub rváčů (1999)

Právom legenda, dlhšiu dobu som to odkladala a potom som ostala celkom príjemne prekvapená a pobavená. Film má hromadu legendárnych hlášok a Ikea chlapík je proste týpek. Pre Fincherovky mám rozhodne istú slabosť, tak mi nerobí problém aj trochu nadhodnocovať. Knižka je tiež veľmi dobrá a Fincher je majster adaptácie, ale musím povedať, že film sa mi páčil o kúsok viac. ,,And you... You're too fucking blond! "

Basil (1998)

Radha Bharadwaj je režisérka, ktorá spravila len dva filmy, tento a o niečo "slávnejší" Closed Land (s Rickmanom a Stowe) a tento. Oproti jej režisérkemu debutu, Basil obsahuje dokonca viac lokalít a postáv. Pripomína to skôr televíznu produkciu z 90tok. (Pohorobek spravil pekný spoilerový obsah). Romantická drama, kde proste všetku biedu sveta schytáva chudák Basil v podaní Jareda Leta. Pravdepodobne to bol veľký prepadák, keďže režisérka od tej doby nesiahla na réžiu. Je to v podstate prekvapivo príjemná dramtická romanca divadelných rozmerov. Zasadenie do asi konca 19steho storočia, dostáva správny náboj viktoriánskeho anglicka, kde sú spoločenské normy veľmi vysoké...

Království nebeské (2005)

Poslednu dobu mi všetky takéto obliehacie scény pripomínajú Pána Prsteňov. Dokonca je tam Grond, ale bez škretov. A taktiež je tam Orlando Bloom, ale nestrieľa z luku a nie je blond. Každopádne Scott odviedol kus dobrej roboty. Videná predĺžená verzia :). Mimoriadne mi to pripomenulo Gladiátora.

Co si ušít do výbavy (1995)

Jeden z filmov, pri ktorom som sa stratila v preklade. Čo? Asi prvú pol hodinu som nemala ani páru, čo sa deje. Flashbacky až na niektoré boli vizuálne strašne podobné. Takže otázka, kto je sakra toto bola na mieste. Rozhodne ako téma je to zaujímavá, o nej neviem takmer nič. Iba zo Simpsonovcov kedy taký "prohoz" zožral pes Spasitel. Lenže akosi sa minul s účinkom a nevedela som ho pobrať.

Střípky (2021)

Tak toto bolo celkom prekvapenie. Vyzerá to ako niečo, čo ste stokrát videli, i keď... zmení sa to. A to je dobre. Napriek pokročilým večerným hodinám, ma film pohltil a slušne to odsýpalo. Je to patrične bizarné. Leto v úlohe divnotýpkov nesmie chýbať.

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Ako povedal Butters po prečítaní Kto chytá v žite: Zabít Johna Lennona.  Jared Leto bol vo svojej roli patrične oslizlý. Pôsobilo to ale značne podivne a znepokojivo, pravpedopodobne, taký bol aj autorský zámer. Patrične znepokojivé...

Obchodník se smrtí (2005)

Nicolas Cage aj vie hrať, dokázal to aj pred tým. Len tie role si nevyberá niekedy nepozorne. Alebo ktovie. A k tomu Niccol ktorý má veci ako Simone alebo Truman Show. Lenže tentoraz je to o niečo problematickejšia látka a niet divu, že kadekto z toho vycúval. Cage vie aj tie vážne role a tento maník mu sadol :)

Poslední ze slavných králů (1996)

Taký trochu skrytý poklad. Začínajúci Jared Leto v jednej zo svohich prvých úloh. A Catrine O'Hara v ďalšej z rolí trochu nezodpovedných matiek. Film sa odohráva počas nekonečného leta 1977 kde svetu vládne Elvis a všetko sa zdá byť zaliate slnkom. I keď Frankie by sa za svoju írsku patriotistickú rodinu najradšej zahrabal pod zem a niet sa diviť. Rodinka žijúca si ujetý životný štýl dokáže spôsobiť hanbu nejednému dospeivajúcemu. Ešte k tomu prostredie írska ktoré dáva plusy hore :) Na leto ako robené :)

Smrt přichází v bílém (2003)

Tak toto bola docela creepy vecička a ja sa rada nechám plašiť. Má to svoju mrazivú atmosféru a jednu sprostú dialnicu. Ktorá nikdy nekončí a je to proste šialenstvo. Síce ten preklad znie trochu divne. I keď pôvodný názov dokáže čo to napovedať. Veru, cestovanie autom cez hory nebude nikdy také isté ako predtým...