Bílý pes (1982)

Človek si spomenie na film Cujo o besnom bernardýnovi od Kinga, lenže toto je niečo iné. White Dog je príbeh chudáka psa, ktorého vychovali ľudia... K tomu aby zabíjal. Morriconeho hudba podkresluje miestami "hororovo" natočené scény, ktoré pôsobia strašideľne. Napraviť ľudské chyby býva často komplikované a takému psovi, ktorý nevedel nič iné robiť, priam nemožné. Silná téma. Podobný film: Baxter

Baxter (1989)

nuž neviem čo k tomu dodať. Je to zvláštny film. Z pohľadu podivne cynického  filozofujúceho bullteriéra, s inteligenciou človeka. Ktorý je trochu zvrhlý? Má to trochu inšpiráciu u pána Kinga a to u Nadaného žiaka. A zároveň som si spomenula aj na ďalší film o "zlých" psoch, ktorých tak svojou (ne)výchovou tvoria ľudia. A to White dog. Má to podobný nápad. Bieleho psa očividne. Psa, ktorý si od ľuďí nezažil nič dobré a zakaždým bol zradený svojim človekom... Niektoré scény mimoriadne nepríjemné. Ale prečo tak málo? Niečo mi tam proste vadilo. Príbeh o absolútne nesympatických postavách. Asi preto... Nuź, ale ten Baxer nie je zlý, počkať. Sem tam má svoje podivné stavy...

Artifact (2012)

Jared Leto je pán a to dokazuje aj tento dokument. Jeho dokumentácia súboja s veternými mlynmi, o nevýhodných zmluvách a podobne. Predsa len aby 30 second to Mars, zaplatilo 30 milionov, nie je to trochu priveľa? Hudobný priemyseľ je často zradný. Pre mňa, ako osobu, čo do toho nevidí, mi poskytol zrozumieteľný insiderský pohľad, na to, ako fungujú hudobné vydavateľstvá a aj iné spoločnosti. Aké majú nevýhodné podmienky. Niektoré scény sú silné, v iných vie napriek komplikovanej situácii pobaviť. A zároveň to človeka znechutí, keď si uvedomí, že ako to funguje, asi sa už opakujem. Treba vidieť. Pre rozšírenie obzorov minimálne.

Samantha Darko (2009)

Donnie Darko je právom legenda. A bolo očakávateľné, že sa lákavého konceptu lapí nieko ďalší a snaží sa z vydarenej predlohy niečo vyčariť. No a ono to prekvapivo... funguje. Miestami to má tú správnu Donnie Darkovskú atmosféru. Inokedy len bezducho kopíruje a napodobuje slávne scénky. Postavy sú snáď o niečo menej výrazné ako by mohli byť. Samantha je perfektná... Výborná voľba soundracku. Za zhliadnutie sa nikdy nič nedá a nedá sa hovoriť ani o úplnej katastrofe, pretože proste... je to len priemerný film., ktorý sa snažil nadviazať na o svojho o moc kultovejšieho predochodcu.

Temná legenda 3 (2005)

Veľká slabotka a to mám filmy čo pojednávajú o Urban legensd celkom rada. Vyzerá to tak televízne, no miestami to má aj dobré momenty.

Past (1997)

Volať sa Jeb Stuart a točiť filmy, je proste pecka. Má to samozrejme nápady hodné svojej doby. Osvieženie v strede leta v podobe záberov na mrazivé kopece. Bonus hore. Každopádne je to zaujímavá dobová podívaná, ktorá sa zviezla na sláve thillerov typu Seven a podobne. Bohužiaľ som videla v dabingu, čo mi opticky skazilo zážitok z filmu. A ešte k tomu  "Alexander Supertramp" Jared Leto nikdy nie ja škodu. Na leto rozhodne odporúčam.

The Outsider (2018)

Nuž taká netflixovina, ale nič proti tomu. Jared Leto dostáva ani nie od začatia úvodných titulkov slušnú nakládačku.  To je poetic cinema. Jedná sa o fiktívny príbeh podobnej scémy akej sme videli milión krat, ale pozerá sa na to dobre. Uhladené. Primerane tmavé, tak ako to majú mnohé filmy vo zvyku. Tak na večer. Navyše má to parádnu atmosféru. A to sa vyplatí. Každopádne nie je to žiadna pecka, ako by sa možno čakalo, ale tým ako je pre tuzemských ľudí zaujímavá iná kultúra tak, považujem to ako "príjemné" osvieženie žánru.

Barbie (2023)

Som žena, no a hej som trochu feministka a čo je na tom? Nevadí. Netvrdím, že je správne robenie feminizmu vyvyšovania jedného pohlavia nad druhé, ale o tom nemal byť tento komentár. Je to rozjuchané, ružová ťahá oči. Letný blockbuster. Humorné to bolo svojimi referenciami a prafrázami. Lenže ku koncu som mala dojem, že tých koncov je tam až moc veľa. Vizuálne parádne, pripomínalo mi to štýl muzikálov z 50tych, 60tych rokov. Greta sa rozhodne vyšvihla a budú sa jej rozhodne sypať parádne ponuky. A málo Aquy.

Kult hákového kříže (1998)

Taký druh filmu, čo vám zničí deň a týždeň. Je to mimoriadne sugestívne a donúti diváka vstúpiť si do seba.