Angel Heart (1987)

Jeden z filmikov podľa knihy, kde sa mi jej adaptácia zdá o čosi lepšejsia a údernejšia než predloha

Mys hrůzy (1991)

Videla som oba filmy, osobne sa mi viac pozdáva stvárnenie Martina Scorseseho a Roberta de Nira. Avšak má pôvodnú Herrmannovu znelku ktorá je viac než super :) A ktorá z nich sa drží najviac predlohy? Podľa mňa ani jedna ale počtom členov domácnosti z knihy sa najviac držia Simpsonovci 😀

Jako zabít ptáčka (1962)

Gregory Peck je fantastický, niet sa čo diviť, ale knižná predloha, ktorú som čítala skôr ma oslovila omnoho viac :) prisla mi taka dynamyckejšia, možno je to preto, že som ju čítala ako prvú a išlo to tak hladko a pútavo. Do filmu som sa musela trochu donútiť. Ale zas benefity klasického vzdelania

Casino (1995)

Po druhom zhliadnutí mam dojem, že sa dá Casino oveľa viac ocenit (aspoň z môjho pohľadu). Na prvý raz mi prišlo svojim spôsobom dlhé a možno aj tým že som ho videla na prvý raz rozdelene. A Casino vyzerá velice pekne. Snobsky, elegantne a pritom za pozlatkom Las Vegas sa nachádzajú nekalé praktiky mesta, ktoré je vystavené zo zločineckych peňazí. Navyše Scorsese dynamicky divákovi neznalému kasín predstaví, ako také kasína fungujú :) neviem sa akurát rozhodnúť ktorej postave viacej fandím či Nickymu alebo Samovi...

Malý velký muž (1970)

Premýšľam... film som teraz videla druhý krát (teraz po prečítaní predlohy). Ako film bez jej znalosti obstojí výborne. Je to pútavé, do istej miery velice zábavné, Hoffman jede :), ale ako s adaptáciou je to o niečo slabšie, nebudem zachádzať do detailov, ale 500 stránkovú knihu len tak do filmu nenarvete. A tých postáv. Niektoré boli vyhodené úplne, alebo boli viaceré postavy dané do jednej a môže sa zdať že nemajú nejaký charakter... Rovnako ako aj s dejom, kde je mnoho toho nezobrazeného... Ako film výborne, ako adaptácia poslabšie :)

Al Pacino - Richard III. (1996)

Al je prostě bedna a tento skvost by si opäť zaslúžil svoje miestečko na výslní.Pacinov réžijný debut, dokument s hranými prvkami, (kiežby natocil aj hraný film k tomu), o Shakespeareovej hre King Richard III. A priblížil toto dielo aj súčasnému divákovi, ktorý o také veci bežne ani nezakopne :) Film natáčal štyri roky a je to na ňom vidno... Hudbu k filmu komponoval Howard Shore

Cesta draka (1972)

V Hongkongu je všechno lepší :)

Alfréde, Alfréde! (1972)

Zábavička a odychovka, ktorú rozpráva hlavný hrdina, doslova úbohý mladíček Alfredo ktorý má to šťastie, že sa nechá uloviť najväčšou fúriou v okrese. A na tom to stojí, film má poukazovať aj na to, ako cirkev zakazovala rozvody a bolo to ilegálne ako silne veriaca krajina mala s tým problémy. Takže je tam aj ten presah. Mne sa nesmierne páčilo komentovanie nešťastníka Alfreda a celkové vyznenie diela, ktoré mohlo byť pokojne stiahnuté do drámy, miesto toho sa často dostávalo až do absurdnej komédie, ktorá však dodávala dynamiku.

Kramerová versus Kramer (1979)

Filmík, čo som nevidela už len raz a určite si to niekedy zopakujem. Filmy kde sa preberá aj súdnictvo mám celkom rada a taktiež aj takéto príbehy. Navyše mi bol už dávnejšie odporúčaný. Hoffman a Streepová hrajú výborne a ani predstaviteľ ich syna sa nedá zahanbiť. Čítala som aj knižku, ale tu je film o niečo lepším. Osudovejším, dopadovejším na diváka...