MacGyver: Cesta do zkázy (1994) (TV film)

Je to televízne? Je. Je to MacGyver? Áno i nie... viac menej temný snímok kde chýbajú magyverovské udělátka. Ale to ako tam zaznieva súčasná situácia za to body hore 😀

Šibenice (2017)

Low cost spravené Seven, snaha byla, pacili sa mi uvodne titulky

Tohle je náš svět (2016)

Nedalo by sa povedať, žeby bol dobrý alebo zlý, mal svoje ideály a do nich možno trochu neprávom tlačil svoje deti, ktoré boli vo svojej podstate iné, ako si o nich myslel, vychovával ich v dobrej viere, vo svete, ktorý je najlepší pre neho a tým pádom aj pre nich. Po istej obeti, ktorú museli ako rodina podstúpiť prechádza Benov prerod, z Rolfa Zálesáka sa stane nomád ameriky, prevádza svoje deti svetom, ktorým opovrhuje. Ale napríklad jeho syn túži po vzdelaní, ktoré mu nemôže dať. Extrémista Ben si to pomaly uvedomuje a napokon, prijme fakt, že nemôže žiť takým spôsobom života bez toho aby obmedzoval svoje deti, ktoré možno chcú žiť inak ako on... Viggo si úlohu očividne užíval a deti taktiež...

Maratónec (1976)

Vskutku napínavý filmík. Dynamický a vyborne zahratý. Z niektorých scén človeka až zamrazilo ako boli stvárnené.

Maršál (1969)

Pôvodne som si chcela pozrieť novšiu verziu od Coenovcov, ale akousi chybou v Matrixe videla som pôvodnú :) nie zlá westernovka s Wayne-om a ďalšími slávnymi menami. V menších roliach si možno naprikad všimnúť aj Roberta Duvalla (ten mal vtedy nos na spoluprácu s hviezdami veľkého formátu od Marlona Branda až po Gregoryho Pecka) :)

Ďáblův advokát (1997)

tento filmik ma velice baví. Stále sa dá na neho pozerať a vôbec nenudí. Vyborne spravené postavy, herci (moji obľúbení), soundrack a príbeh. Má v sebe hromadu alegórii a odkazov a každým ďalším zhliadnutím sa objavujú aj nové :) ,,Ješitnost je můj nejmilejší hřích"

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Ďalší z filmov Woodyho Allena, na rozdiel možno známejšej Annie Hall ma Purpurová ruža z Káhiry bavila oveľa viac, ale to je môj osobný názor :) "Nejlidštejší vlastností je možnost volby"

Hrdina proti své vůli (1992)

Neprávom zabudnutá záležitosť a pritom samí fajní herci :) celé to funguje ako paródia na televízne médium. Ako šalejú davy a podobne :) A kde inde uvidíte Andyho Garciu ako vandráka? 😀

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Uplne iný štýl filmiku na aký som zvyknutá. Farebný, exotický, príjemná muzička a fajne vykreslení hrdinovia (výborní hlavní herci). Tak na náladičku :) Moje prve zoznámenie s Andersonom a jeho štýlom ktorý som si obľúbila velice rýchle