Simpsonovi - Série 31 (2019) (série)

Bohužiaľ s kvalitou Simpsonovcov to ide pekne dlho dolu vodou, táto séria a možno aj tá 32. bude posledným klincom do rakvy. Kedysi brutálny seriál ktorý si robil srandu zo všetkého okolo seba, či už to bola politika, rasy, viera, všetky témy ktoré boli "tabu". Poriadna a drsná paródia na americký životný štýl a celkovo na západnú kultúru sa stala tým, z čoho si robila po celú dobu výsmech. Vzhľadom na súčasnú situáciu sa nerobí sranda zo súčasných tém a jednotlivé príbehy nemajú v sebe štipku vtipu (jejha padajúci Homer zo schodov). Tento zošup sa dá nájsť už okolo 25. série. Postavy sa chovajú ako karikatúry seba samých a vzdialene pripomínajú seba z pôvodných dielov...

Nebezpečné pokušení (2015)

Ako sľubná čierna komédia to sedí, lenže ono sa to prezentuje ako thiller/horor. Taká béčkovina na jedno pozretie a zabitie pár mozgových buniek. Dajte Reevesovi Oscara :D

Dracula (1992)

Jedným slovom paráda. Nesmierne podarené filmové dielo s nezameniteľnou atmosférou. Kostýmy, praktické efekty, nemám slov. A desivá Draculovská atmosféra. Samozrejme, kniha je kniha, ale stále nesmierne podarená adaptácia. Keanu Reeves vôbec nie je také ,,drevo" ako sa tu o ňom niekedy hovorí.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Čo k tomu dodať, tretí diel je tretí diel. Dalo by sa povedať, že vidno, ako v budúcnosti neostali zaseknutý v 80. rokoch, čo sa týka vizuálov a techniky, samozrejme, nikto nechce riskovať a tak idú na modernizáciu, ktorá pôsobí trochu sterilne (ako v každom scifi). A potom je tu návrat samotného Billa a Teda. Reeves a Winter sa vrátili do svojich postáv celkom obstojne. Bolo ich zaujímavé vidieť ich ako žijú "usporiadaný život". Dôležitú úlohu tu hrá samozrejme nostalgia, len tá mi príde tu i tam potlačená. Celkovo to nie je zlý film, len ako si myslím, prišlo mi to také menej blbé v tom dobrom zmysle slova, ako prvé časti, ale stále dosť bláznivé na to, že sa nehrá na seriózne dielo. Pokojne odporučím aj ďalej. Samozrejme, lepšie by bol zážitok umocnený v kine so stereom (predsa len také nejaké plátno a ozvučenie dodá tomu grády).

Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Úleťárna, aj na druhý krát funguje celkom schopne, avšak niečo mi tam oproti jedničke chýbalo. Ale to je jedno, stále solídna zábavička.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Jedným slovom úlet tak ako sa patrí. Tieto osemdesiatkové veci majú svoje kúzlo, ktoré mnohé súčasné filmy a predovšetkým komédie nemajú. Je dobré poznať aspoň základné dejiny, aby bol zážitok o čo lepší. Je to príjemná záležitosť aj s efektami, tie k tomu patria a bez nich by to nebolo ono. Na pár pozretí, keď je človek unavený a má problém myslieť sa úplne dokonale hodí a svoj účel, inteligentne pritrúbla komédia, dokonale plní.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Neškodná, urozprávaná veľmi urozprávaná zábavička na jeden letný večer.

Dům u jezera (2006)

Niekedy človek, potrebuje aj takéto filmy, ktoré si idú vlastným tempom a očividne aj časom. Nevedela som vôbec do čoho idem, to je dobre. Dočkala som sa milého príbehu, ktorý má niečo do seba, poetický, takmer lyrický. Ústredná dvojica sympatická, príbeh tu i tam predvídateľný až hrôza, ale to vôbec nevadí. Videla som v ňom pokoj a akúsi nádej. Linka s rôznymi časmi, prekvapivo dobre zvládnutá. Nadčasový príbeh na dlhšie večery. Ja som spokojná, netvrdím, že je to film, ktorý by si mal každý okamžite pozrieť, lebo taký nie je, treba naň čas a tú správnu náladu a rozpoloženie :-)

John Wick 2 (2017)

Druhý John Wick sekunduje tomu prvému, ale stále sa dvojkovo drží pozadu, avšak udržiaval si štruktúru svojho predchodcu, no súbojové sekvencie boli často naťahované do úmornosti a človek čakal, kedy ho konečne záporáci zmlátia. Príjemná bola zmena prostredia John Wick na výlete v Ríme. Každopádne, ja osobne ho radím, k tomu lepšiemu. Tak som zvedavá na trojku. Choreografie, súboje a vizuály, proste pastva pre oči.