Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Pro mě určitě lepší než Epizoda IV, ale dávám stejné hodnocení, jsou to silné čtyři hvězdy. Představitelé se po třech letech do postav vžili a konečně jsem se nekousal nudou při pohledu na jejich obličejovou mimiku. Bitva na planetě Hoth je dnes už legendární, na kráčející tanky jsem si v mládí i hrál. Hudba je jako vždy u Star Wars bezchybná, nelogičnosti z předchozího dílu skoro vymizely a taky je tu konečně už Yoda. Trénink Luka a jeho bitka s Darth Vaderem (I'm your father) jsou už jen třešničky na dortu. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Donnie Darko (2001)

Hodnocení si schovám až na druhé zkouknutí (do dvou dnů). Dojmy z prvního shlédnutí (bezprostřední dojmy kamarádce): Buď je ten film geniální nebo bych se na to musel dívat zhulenej asi jako režisér a hlavní hrdina, protože jsem to teda moc nepobral. Až tak? Lidem tam leze z hrudi průsvitnej tekutej tunel, kterej ukazuje, kterým směrem se budou pohybovat v příštích vteřinách, obraz se občas divně houpe jak kdyby rejža měl v sobě dva Boby Marleye, o hlavní postavě ani nemluvě + cestování v čase? Jo, až tak... Update: Donnie, Donnie, Donnie... Silné tři hvězdičky. Trochu méně psychologie, trochu méně komplikovaný konec a trochu více jednoduchosti by neuškodilo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

The Ron Clark Story (2006) (TV film)

Musím říct, že se jedná o hodně podařenou roli Matthew Perryho v hodně podařeném filmu. Snímky z prostředí škol mám ve velké oblibě, jediné, co fakt nemám rád, jsou ty happyendy značky "na začátku jsou všichni looseři, ale na konci jsou všichni nejlepší aka Sestra v akci 3"... Mít to konec ve stylu Kokosy na sněhu, dal bych pět hvězdiček. Takhle velmi silné čtyři a opravdu se divím, že je zde pouze 175 hodnocení. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Skutečná Záhada Blair Witch (2003)

V pohodě dokumentík o Záhadě Blair Witch. Už jsem tento příběh slyšel dříve, ale na dokument jsem si musel chvíli počkat. Po jeho shlédnutí mám tento názor: Danielle nevěděla, co s ní chtějí udělat, na druhou stranu ta partička jí doopravdy ublížit nechtěla. Děti si chtěly trochu zablbnout, no... Ale flastr bych jim dal větší. Hlavně tomu Fatmanovi, co se tomu pořád smál. // Viděl jsem v anglicko-českém multidabingu.

Jurský park (1993)

Námět, zpracování, herecké obsazení, příběh, efekty a režie - to je jen několik věcí, za co Jurskému parku uděluju plný počet. Filmek příjemně odbíhá, neslevuje z tempa nastaveného od samého začátku, akce střídá nádherné scenérie... zkrátka Spielberg a spol. v plně parádě. Šťouralové zde sice možná najdou nějaké mouchy (místy trochu nelogičnost nebo "těsné" momenty jako auto je těsně zabilo, kostra těsně zabila Tima apod.), ale tomuhle filmu to odpouštím. Baví mě a to je hlavní. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Ali G, Aiii (2000)

Prvních 25 minut je to celkem nuda, až potom se ta pravá zábava rozjíždí. Ali G vám zazpívá I believe i can fly, prostřednictvím Borata vás naučí gentlemanskému chování a, co je nejdůležitější, jako první člověk zajistí mírovou dohodu mezi Jižní a Severní Koreou, což se musí samozřejmě oslavit. Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky, ale předchozí film, Innit, je o kus lepší. EDIT: Zvyšuju na 4 hvězdičky... Znova jsem na to koukal, a napodruhé a pak ještě napotřetí se mi to líbilo čím dál víc. Jarvis Cocker: Help the aged. Ali G: Help the motherfuckin' aged. Jarvis Cocker: Don't just put them in a home. Ali G: Don't put them in a mo'fo' home. Ali G solo: Me nan is sixty-three, her name be Sheila. She always on the phone, to her motherfuckin' dealer. She rock the ghetto style, she always wear Fila. She still get jiggy, in her boyfriend's three-wheeler. Me nan can't live, on a little pension. She smoke the 'erb, just to ease the tension. She got a leak in a place, I won't mention - the NHS call it water retention! Bim bimmer; who stole me nan's zimmer? Bim bimmer; who stole me nan's zimmer? Bim bimmer; who stole me nan's zimmer? It don't matter now, she's three stone slimmer! // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Ali G, Innit (1999)

No tak to je nářez! Cohen si udělá srandu ze všeho a ještě to převede do dvojsmyslnosti tak geniálně, jako to umí velmi málo lidí. Svým osobitým (čti nechutným až vulgárním) způsobem konverzuje s, většinou, kravaťákama o princezně Dianě (její smrt či "tahání se s tim Pákistáncem... pardon, Egypťanem" apod.), módě, ochraně stromů, akupunktuře, socialismu a spoustě dalších věcí. Genialita spočívá v tom, že jeho "hosté" mu nerozumí zhruba každé druhé slovo kvůli jeho "street talkingu"... Paráda, hodně jsem se nasmál. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Málem hrdinové (1998)

Po Jen blázni spěchají jsem čekal obvyklý nářez gagů a tváří Matthew Perryho, ale s podivem musím konstatovat, že film stojí na Chris Farleym, jeho hlase a jeho pitvoření se. Perry tu hraje "pouze" druhé housle, navíc mi v téhle roli vůbec neseděl. Příběh mne nikterak nezaujal, happy end byl očekávaný a nástrahy také. Takže za co dvě hvězdičky? No, Perrymu tenhle "úlet" odpouštím; dobrý byl konec (staří ninja indiáni), cesta Chrise za orlím vejcem a Chrisovo holení, stříhání a mytí. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Blbec k večeři (1998)

86 %? To snad ne. Na tuhle komedii jsem narazil náhodou, tak jsem se na ní podíval. Vlastně komedii... komediální film si představuju jinak. Občas jsem se zasmál, ale to bylo spíš výrazu v tváři Thierry Lhermitteho (který je nosnou stavbou tohoto snímku), než těm rádoby vtipným scénkám, většinou s telefonem u ucha. Děj se v podstatě odehrává pouze v jediné kulise (byt), s několika postavami a velmi předvídatelnými "zvraty". // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jen blázni spěchají (1997)

Velmi příjemná romantická komedie s Matthew Perrym v hlavní roli mi hodně učarovala. Perry hláškuje a vždycky mě rozesměje, Salma Hayek si odehrává svůj standard, ale k tomu musím připočíst její krásu (velké plus). Oddechová záležitost s happy-endem (jak jinak), která mě však bavila a musím se sám sebe ptát: Jakto, že jsem tenhle film neviděl už dřív? Opravdu příjemné překvapení. Hlavně Perryho scény (jízda v "tranbía" a posléze na oslu nebo při rození dítěte :-) a další). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.