Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Neil Patrick Harris těží z popularity How I Met Your Mother a účinkoval v tomto "muzikálu" a nutno říct, že velmi dobře. Krom hereckého talentu má i ten pěvecký a ten zde prodává skvěle... Za Laundry Day, Brand New Day a On The Rise si zaslouží Dr. Horrible pět hvězdiček! // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special (2008) (pořad)

O něco horší než předchozí dvě vystoupení, ale stále obrovská zábava. Nejlepší ze záznamu bylo úvodní Jeffovo vyprávění o své dceři, která tankovala. To si můžu pouštět neustále a pořád se směju. Walter je skvělý jako vždy, ten nemá chybu nikdy. Achmed od minule hodně polevil, Bubba J. nemastný neslaný, José Jalapeňo moc prostoru nedostal a Peanut to zachránil až ke konci. Ale pořád kopec srandy, doporučuju. Seznam: Jeffova příhoda (5*), Walter (5*), Achmed (3*), Bubba J. (3*) a Peanut (5*). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

Druhé DVD slavného břichomluvce Jeffa Dunhama je na téměř stejné vlně kvality jako to předchozí, tudíž skoro dokonalé. Poprvé se nám představuje vynikající postavička Achmeda, ale nejvíc z tohoto záznamu musím vypíchnout scénku s Achmedem, kdy Achmed opravuje Jeffa při vyslovení svého jména :-) Seznam: Jeffova příhoda (4*), Walter (5*), Achmed (5*), Melvin (3*), Peanut (5*) a José Jalapeňo on the steek (4*). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jeff Dunham: Arguing with Myself (2006) (pořad)

Arguing with Myself je prvním ze zatím tří DVD Jeffa Dunhama a také nejlepším. Improvizace s "pissed of" Mickem a "rámařem a fasetářem" Nickem patří mezi to nejlepší z tohoto záznamu. Seznam: Jeffova příhoda (5*), Walter (5*), Sweet Daddy D. (4*), Bubba Junior (4*), Peanut (5*) a José Jalapeňo on the steek (5*). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Predátor (1987)

Arnold Schwarzenegger v brutální formě! S bandou mariňáků se postaví nečekanému protivníkovi, Predatorovi. Toho to moc netrápí a postupně vyvraždí až na Arnieho celou jednotku. Film staví na postupném stupňování strachu až v závěrečnou bitku, kde se Predator sám odpálí. Co se týče technické kvality filmu, dnes už tolik neobstojí, ovšem je to film mého mládí a vždycky se na něj rád podívám. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Existuje spousta vymazlenějších filmů se silnějším příběhem, lepšími herci a jejich výkony nebo i režií. To všechno uznávám a jsem si toho vědom, ovšem Jim Carrey v podání dabéra Bohdana Tůmy pro mne znamená jeden z nejvtipnějších filmů. Tenhle snímek je moje slabina a nestydím se za ní. // Viděl jsem v českém dabingu.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Western je další žánr, co mi moc neříká, ale tenhle film je výjimka (potvrzující pravidlo). Pokračování veleúspěšné ságy o cestování v čase nás tentokrát zavede na "Divoký západ" do roku 1885. Film je opět vynikající, Zemeckis natočil jednu z nejlepších filmových trilogií všech dob. Poslední zbytečky věcí do sebe zapadly, a i kdybych mermomocí chtěl najít nějaké chyby, jistě se najdou, ale nejsou podstatné. Zamrzel mě akorát ten konec ságy... buď tvůrci měli nechat dr. Browna zemřít tam kde zůstal nebo mohl poslat další dopis či cokoliv... Ale létající vlak? To je i na mě moc. Přesto pět hvězdiček zůstává. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. V první polovině navštíví Marty s doktorem Brownem Hill Walley roku 2015, aby zachránil svého syna a v té druhé polovině se vrátí do roku 1955, kde už byl v prvním díle. Tyto dva příběhy se tak špičkově prolínají, můžeme vidět Martyho hraní Johnny B. Gooda z jiného doplňujícího pohledu a tak dále. Finále se koná ve finále prvního dílu, je to neskutečně dobře zpracované a pochopitelné. Zemeckis se Spielbergem se překonává a... To se nedá popsat, to se musí vidět. Tenhle film je u mě právem v top ten. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Zezačátku docela velká nuda, i když Depp s fenomenálním DiCapriem táhli tento film po celou stopáž. Není náhodou, že jsem za poslední týden viděl tři filmy s Johnnym Deppem, ani v tomto snímku, jak už jsem naznačil, nevybočuje ze své vysoké laťky. Ovšem Leonardo alias retard Arnie ... to je špička. Je to ještě lépe zahrané než cvok v podání Brada Pitta ve filmu 12 opic, a to už je co říct. Po skončení filmu jsem se ale nemohl ubránit pocitu, že příběh je o ničem. Připadalo mi to jako nějaká reportáž ze zapadlé vesničky, děj se za ty téměř dvě hodiny nikam nepohnul. Nebýt toho, bylo by to za plný počet. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Ospalá díra (1999)

Nabuzen vysokým zdejším hodnocením jsem po tomto snímku sáhl... A jsem na rozpacích. Depp jako tradičně špičkový herecký výkon, přestože on a údajně hororový snímek působí spíše komediálně. Děj přeskakuje sem a tam, asi dvakrát jsem měl problém se hned orientovat ve vývoji událostí. Konstábl bere "případ" jako v nějaké Kriminálce Kolín/Las Vegas/New York/Anděl/Miami a to mi nějak nesedlo. Konec filmu je jednoduše příšerný. Znovuoživlý král usekaných hlav unese ženu, která ho dříve kontrolovala, a skočí s ní zpět do stromu? Burtone, máš na víc! 3 hvězdičky dávám jen tak tak - jedna za Deppa, druhá za hudbu a třetí za krásně zpracované městečko na konci 18. století. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.